Trwa ładowanie...
11-10-2014 16:40

Kaczyński: Polsce potrzebny patriotyzm gospodarczy

Polsce potrzebny jest patriotyzm gospodarczy - podkreślił w Poznaniu na wielkopolskiej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jak mówił, obecnie rządzący nie potrafią zadbać o polskie przedsiębiorstwa i miejsca pracy.

Kaczyński: Polsce potrzebny patriotyzm gospodarczyŹródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
d1890va
d1890va

- Jestem w Poznaniu, mieście gdzie był wielki przemysł. Tu były kiedyś wielkie Zakłady Cegielskiego. To był symbol przemysłu nie tylko Wielkopolski. Gdyby trwał polski przemysł stoczniowy, a mógłby trwać, to budowa silników okrętowych mogłaby trwać. Czy nie można było obronić stoczni? Niemcy obronili - naszym kosztem - powiedział.

Kaczyński przypomniał historię firmy Solaris z podpoznańskiego Bolechowa. - Autobusy produkowane w tych zakładach jeżdżą w miastach wielu państw Europy i świata. Tymczasem fakty są takie, że Warszawa zakupiła autobusy w Chinach - powiedział.

Jak dodał, transakcja ta została wstrzymana dopiero wówczas, gdy wybuchł skandal.

- Polska potrzebuje patriotyzmu gospodarczego. Potrzebuje też innowacji, które będą wprowadzane na różnych poziomach. Tu ogromną rolę może odegrać samorząd - powiedział.

W trakcie konwencji przedstawiono liderów PiS na wielkopolskich listach do sejmiku, a także kandydatów partii na prezydentów wielkopolskich miast.

d1890va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1890va
Więcej tematów