Trwa ładowanie...
d5ae4e2

Kaczyński mówi wprost: nie poprę kandydatury Donalda Tuska na szefa RE

Szef PiS w rozmowie z Polskim Radiem Wrocław stwierdził, że Donald Tusk nie otrzyma jego poparcia na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej i przypomniał, że istnieje zwyczaj przedstawiania wysoko postawionym politykom innych propozycji, więc powrót byłego lidera PO do polskiej polityki nie jest oczywisty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d5ae4e2

- Nie marzy mi się starcie z Donaldem Tuskiem, natomiast oczywiście, kiedy wróci do Polski i nie będzie żadnych innych przeszkód, to będzie mógł brać udział w życiu publicznym - stwierdził podczas wywiadu udzielonego Polskiemu Radiu Wrocław Jarosław Kaczyński.

Pytany o swoje stanowisko ws. ewentualnego głosowania nad ustawą dopuszczającą w Polsce używanie marihuany medycznej, prezes PiS potwierdził, że ma wolę głosowania "za". - Jeżeli będzie chodziło o to, żeby marihuana mogła być stosowana leczniczo, a przynajmniej część lekarzy twierdzi, że to pomaga w pewnych wypadkach, to oczywiście nie mam nic przeciwko temu - powiedział i zastrzegł, że nie poprze produkcji marihuany w kraju.

Lider PiS dodał, że jego ugrupowanie bierze pod uwagę, że Trybunał Konstytucyjny może zakwestionować część zmian w ordynacji wyborczej do samorządów dotyczących kadencyjności. - Będziemy próbowali przekonać Trybunał Konstytucyjny. Uważamy, że to nie jest złamanie zasady niedziałania prawa wstecz, ale to jest kontrowersyjne i ostateczna decyzja będzie należała do Trybunału Konstytucyjnego - powiedział.

d5ae4e2

Podziel się opinią

Share
d5ae4e2
d5ae4e2