Trwa ładowanie...

Kaczyński i Morawiecki wiedzą, co robią. Polacy zadowoleni

Rząd Mateusza Morawieckiego ma zwolenników i to niemało. Świadczą o tym wyniki sondażu przeprowadzonego już po rekonstrukcji.

Share
Kaczyński i Morawiecki wiedzą, co robią. Polacy zadowoleniŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d23gjf9

Choć niektórzy już tęsknią za odwołanymi ministrami, spora część Polaków jest zadowolona z nowego rządu - wynika z nowego sondażu CBOS.

42 proc. - tylu obecnie sympatyków ma Rada Ministrów Mateusza Morawieckiego. Przeciwnicy nowego rządu stanowią 14 proc. respondentów. Kolejne 33 proc. ankietowanych jest wobec niego obojętne. 1 proc. pytanych nie zajął stanowiska w sprawie.

Dobra zmiana?

Badani zostali też zapytani o to, jak oceniają zmiany w składzie rządu. Aż 61 proc. respondentów odbiera je pozytywnie. Odpowiedź "raczej dobrze" wskazało 52 proc. badanych, a "zdecydowanie dobrze" - 9 proc.

d23gjf9

Jedynie 2 proc. ankietowanych uważa, że zdecydowanie źle się stało, że doszło do rekonstrukcji. Dla 7 proc. pytanych zmiany są "raczej złe". 30 proc. badanych było niezdecydowanych.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 9-17 stycznia 2018 roku, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo, na liczącej 951 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz: Powołanie nowych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego

Kształt nowego rządu

Z Rady Ministrów zniknęły cztery nazwiska, ale za to pojawiły się nowe.

d23gjf9

Waszczykowskiego na stanowisku szefa MSZ zastąpił Jacek Czaputowicz, a Błaszczaka - Joachim Brudziński, który stanął na czele MSWiA. Ministrem zdrowia jest teraz Łukasz Szumowski, ministrem inwestycji i rozwoju - Jerzy Kwieciński, ministrem przedsiębiorczości i technologii - Jadwiga Emilewicz, a ministrem finansów - Teresa Czerwińska.

9 stycznia zaprzysiężono nowy rząd WP.PL
9 stycznia zaprzysiężono nowy rząd Źródło: WP.PL

Adamczyk, Błaszczak i Kowalczyk pozostali w rządzie, ale będą kierować innymi resortami niż do tej pory. Andrzejowi Adamczykowi od teraz podlega Ministerstwo Infrastruktury, Mariuszowi Błaszczakowi - MON, a Henrykowi Kowalczykowi - Ministerstwo Środowiska.

Źródło: RMF FM/WP

d23gjf9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23gjf9
Więcej tematów