Trwa ładowanie...
d3hyij4

Za którym z ministrów już tęsknią Polacy? Sondaż

Na początku stycznia premier Mateusz Morawiecki podziękował pięciu ministrom za współpracę. Teraz, kiedy odeszli, widać, ilu mieli sympatyków. - Konstantego Radziwiłła, Jana Szyszkę, Antoniego Macierewicza, Annę Streżyńską czy Witolda Waszczykowskiego - kogo Polacy chcą z powrotem?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz jest jednym z odwołanych styczniu ministrów
Antoni Macierewicz jest jednym z odwołanych styczniu ministrów (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3hyij4

W nowym składzie Rady Ministrów zabrakło Konstantego Radziwiłła, Jana Szyszki, Antoniego Macierewicza, Anny Streżyńskiej i Witolda Waszczykowskiego. Okazuje się, że większość obywateli nie odczuwa ich braku.

Aż 56 proc. pytanych stwierdziło, że nie tęskni za żadnym z ministrów, którzy w ramach styczniowej rekonstrukcji zostali odwołani - wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla serwisu rp.pl.

15 proc. badanych brakuje z kolei Anny Streżyńskiej. 17 proc. z nich to mężczyźni, a 19 proc. - osoby powyżej 50. roku życia. 20 proc. osób tęskniących za szefową resortu cyfryzacji stanowią osoby z wykształceniem wyższym, 18 proc. - o dochodzie netto od 2001 do 3000 zł, a 19 proc. - badani z miast od 20 do 99 tys. mieszkańców.

d3hyij4

Zobacz: Powołanie nowych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego

Kolejne 10 proc. ankietowanych uważa, że na stanowisku ministra obrony narodowej powinien zostać Antoni Macierewicz.

Tylko 3 proc. respondentów wskazało Jana Szyszkę, ministra środowiska. Tyle samo osób tęskni za ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, a także za Witoldem Waszczykowskim, ministrem spraw zagranicznych.

d3hyij4

Ponad 10 proc. badanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Badanie zostało przeprowadzone na próbie 800 Polaków.

Kształt nowego rządu

Z Rady Ministrów zniknęły cztery nazwiska, ale za to pojawiły się nowe.

d3hyij4

Waszczykowskiego na stanowisku szefa MSZ zastąpił Jacek Czaputowicz, a Błaszczaka - Joachim Brudziński, który stanął na czele MSWiA. Ministrem zdrowia jest teraz Łukasz Szumowski, ministrem inwestycji i rozwoju - Jerzy Kwieciński, ministrem przedsiębiorczości i technologii - Jadwiga Emilewicz, a ministrem finansów - Teresa Czerwińska.

9 stycznia zaprzysiężono nowy rząd WP.PL
9 stycznia zaprzysiężono nowy rząd

Adamczyk, Błaszczak i Kowalczyk pozostali w rządzie, ale będą kierować innymi resortami niż do tej pory. Andrzejowi Adamczykowi od teraz podlega Ministerstwo Infrastruktury, Mariuszowi Błaszczakowi - MON, a Henrykowi Kowalczykowi - Ministerstwo Środowiska.

Źródło: rp.pl/

d3hyij4

Podziel się opinią

Share

d3hyij4

d3hyij4
Więcej tematów