PAP

oprac. Krystian Winogrodzki, 23 sierpnia 2019

Justyna Socha prawomocnie skazana za pomówienie lekarza. Zapowiada odwołanie

Tweetnij Komentuj

Liderka antyszczepionkowców musi zapłacić dwa tys. zł grzywny i pięć tys. zł nawiązki za pomówienie dra Pawła Grzesiowskiego. Justyna Socha nie zgadza się z decyzją sądu i zapowiada odwołanie "wszędzie, gdzie to możliwe".

Justyna Socha została skazana w połowie stycznia za pomówienie znanego lekarza. Liderka antyszczepionkowców sugerowała, że dr Paweł Grzesiowski jest w zmowie z koncernami farmaceutycznymi. Miała zapłacić 2 tys. zł grzywny i 10 tys. na jeden z warszawskich szpitali. Pomoc w spłacie należności zapowiedzieli wówczas zwolennicy Stop Nop. Socha zapowiedziała zaskarżenie decyzji.

W piątek Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymał decyzje poprzedniej instancji - podaje portal radiopoznan.fm. Decyzja jest prawomocna. Powody nie są znane, bo uzasadnienie było niejawne. Socha musi zapłacić 2 tys. zł grzywny i 5 tys. zł nawiązki. Liderka antyszczepionkowców zapowiedziała, że będzie odwoływać się "wszędzie, gdzie tylko to możliwe".

"Wyrok sądu odbieram jako ograniczenie wolności słowa i ogłaszam, że nie zamierzam się z tym godzić. Kierujemy tę sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Tam takie wyroki były już wygrane. Myślę, że państwo polskie zostanie ukarane za ten wyrok" - skomentowała. Szefowa Stop Nop kandyduje w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Socha opublikowała również przeprosiny na Facebooku, ale nie zgadza się z decyzją sądu. "Przepraszam za podanie niewłaściwych informacji w przedmiocie posiadania przez dra Pawła Grzesiowskiego instrumentów do niszczenia ludzi oraz represjonowania lekarzy dbających o dobro pacjenta" - napisała. "Nie zgadzam się, podobnie jak 24 tys. osób" - dodała.

Zobacz także: Władysław Kosiniak-Kamysz chce paktu ws. służby zdrowia

Pokaż...

Źródło: radiopoznan.fm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tagi: justyna socha stop nop antyszczepionkowcy Sąd Okręgowy w Poznaniu przeprosiny

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .