Trwa ładowanie...

Jurek Owsiak stanie przed sądem. Rzecznik policji tłumaczy: podejrzenie popełnienia wykroczenia

Szef WOŚP złożył już zeznania na komendzie i wkrótce stanie przed sądem. Chodzi o jego zachowanie na Przystanku Woodstock. - To kneblowanie ust. Wiem, że spotka mnie za to kara - wyjaśnia Owsiak w nagraniu, które umieścił na Facebooku. A rzecznik lubuskiej policji wyjaśnia, pod który artykuł podpada jego "nieprzyzwoite zachowanie".

Share
Jurek Owsiak stanie przed sądem. Rzecznik policji tłumaczy: podejrzenie popełnienia wykroczenia
Źródło: East News, fot: Piotr Hukalo
d3p7nh7

Gorzowska policja skierowała do słubickiego sądu wniosek o ukaranie szefa Fundacji WOŚP Jerzego Owsiaka. Chodzi o jego słowa, które padły ze sceny podczas zakończenia tegorocznego festiwalu Przystanek Woodstock.

W nocy z 4 na 5 sierpnia br. Jerzy Owsiak przy muzyce Piotra Bukartyka i jego zespołu żegnał uczestników festiwalu. Dziękował młodym ludziom za udział w imprezie, wyraził także swoje poglądy na temat polityki i polityków. Wtedy właśnie padło kilka niecenzuralnych słów.

Czy na Woodstocku jest bezpiecznie? Oto, co mówią uczestnicy

- Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., na postawie materiałów dowodowych, prowadzili postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 141 Kodeksu wykroczeń, tak jak i w stosunku do każdej osoby, wobec której istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia wykroczenia - powiedział rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

d3p7nh7

"Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1,5 tys. złotych albo karze nagany" - czytamy w Kodeksie.

Rzecznik dodał, że sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Słubicach.

"Ta kara mnie spotka, ale to zamach na wolność słowa"

- To kneblowanie ust. Twórca ma prawo używać swojego języka na wydarzeniu artystycznym. Mam do tego prawo, nadal uważam, że to tylko żart. Ale wiem, że ta kara mnie spotka - wyjaśnia Owsiak w nagraniu, które umieścił na Facebooku.

- Wszystko odbyło się profesjonalnie i urzędowo. Wyjaśniłem, że był to utwór artystyczny i myślałem, że to koniec. Okazało się jednak, że policja chce cenzurować moje wypowiedzi - powiedział Owsiak w nagraniu, które opublikował na Facebooku.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3p7nh7

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p7nh7
d3p7nh7
Więcej tematów