Julia Przyłębska z tytułem "Człowiek Wolności". "Należała się jej nagroda"

"Za odważną i skuteczną obronę Konstytucji" - Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska została uhonorowana tytułem "Człowiek Wolności" tygodnika "Sieci". Po uroczystości głos zabrał Jarosław Kaczyński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaczyński zapowiada dalsze zmiany
Kaczyński zapowiada dalsze zmiany (East News)
WP

W uroczystości brali udział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz ministrowie rządu Mateusza Morawieckiego. Sponsorami gali były m.in. państwowe koncerny: Orlen, Energa i Tauron.

- To jest nagroda, która można powiedzieć się należała, bo to jest osoba, która wniosła w tym ostatnim okresie naprawdę bardzo dużo, jeśli chodzi o podjęcie się i przeprowadzenie tej wielkiej przemiany - powiedział po gali Jarosław Kaczyński w TVP Info.

WP

Prezes PiS dodał także, że "ten proces trwa i będzie trwał, ale Trybunał Konstytucyjny dzisiaj już pracuje dobrze, tak jak powinien". Nie wykluczył jednak, że Julia Przyłębska "być może stanie przed nowymi wyzwaniami". - Jestem pewien, że pani prezes da sobie z nimi radę, nawet jeśli będą bardzo trudne - stwierdził.

Przyłębska: wolność nie oznacza dowolności działania

- Nagrodę przyjmuję jako wyróżnienie dla mnie i moich kolegów, sędziów Trybunału Konstytucyjnego. (…) Oni podobnie jak ja znoszą wszystkie ataki, upokorzenia, w poczuciu wolności. Nie ma już między nami sędziego prof. Leszka Morawieckiego i Henryka Ciocha. Oni też spotykali się z brutalnymi i niesprawiedliwymi atakami. Bardzo nam wszystkim ich brakuje. Autorzy tej obrzydliwej nagonki nie rozumieją, że wolność nie oznacza dowolności działania - powiedziała Julia Przyłębska po odebraniu nagrody.
Zobacz także: "Kaczyńskiemu diabeł podpowiada antysemityzm. Mnie nie podpowiada"

WP
WP
WP