Trwa ładowanie...
dq36r7j

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii Andrzeja Dudy, odpowiada na krytykę

Została szefową sztabu Andrzeja Dudy. Nie minęły 24 godziny, a już jest krytykowana. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło odpowiedziała autorom nieprzychylnych komentarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło została szefową sztabu wyborczego Andrzeja Dudy
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło została szefową sztabu wyborczego Andrzeja Dudy (Forum)
dq36r7j

- Jeśli mówimy o korzystaniu z wolności słowa, to musimy brać pod uwagę także wiele innych aspektów, które ze sobą niesie. Dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń, nawet do zagrożeń interesów, które są ważne z perspektywy państwa - powiedziała w TVP Info Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Internauci nie kryli oburzenia. Szefowa kampanii Andrzeja Dudy im odpowiedziała.

"Hejt, również hejt w polityce to nadużycie wolności słowa" - napisała na Twitterze. Zapytała przy tym użytkowników mediów społecznościowych, czy pamiętają piosenkę Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" i zacytowała jej fragment.

Layer 1

A jednak często jest, że ktoś słowem złym Zabija tak, jak nożem

Czesłan Niemien, "Dziwny jest ten świat"

W czwartek kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła, że słowa Turczynowicz-Kieryłło "dyskwalifikują" szefową sztabu Dudy.

dq36r7j

Turczynowicz-Kieryłło wdała się też w twitterową dyskusję z Romanem Giertychem. "Szanowna pani mecenas podważa art. 54 Konstytucji RP, który przyznaje każdemu prawo do wolności słowa. Ale z drugiej strony jej obecny mocodawca od początku kadencji lekceważy Konstytucję, stawiając się ponad prawem. Wart Pac pałaca, a pałac Paca" - napisał adwokat.

Szefowa sztabu Dudy odpowiedziała: "Szanowny panie mecenasie wolność słowa to też odpowiedzialność za słowo. Polecam orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Hejt jest jej niebezpiecznym nadużyciem. Nie ma na to zgody".

Sztab wyborczy Andrzeja Dudy

Przypomnijmy, że Andrzej Duda skład swojego sztabu wyborczego ogłosił w środę. Poza ogłoszeniem Turczynowicz-Kieryłło szefową sztabu, padły też inne nazwiska.

Potwierdziły się medialne przypuszczenia - rzecznikiem prezydenckiego sztabu wyborczego został Adam Bielan. Polityk należący do Porozumienia Jarosława Gowina będzie koordynować politykę medialną kandydata w wyborach prezydenckich. Beata Szydło została szefową sztabu programowego, a Joachim Brudziński - szefem sztabu organizacyjnego.

Przeczytaj również: Wybory prezydenckie 2020. Problem PiS w Olsztynie, nie chcą wspierać Andrzeja Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dq36r7j

Podziel się opinią

Share

dq36r7j

dq36r7j
Więcej tematów