Język zrobił się czarny. Śmiertelna dławica piersiowa Ludwiga "udawała" grypę
27-latka z Gold Coast w Australii miała objawy zwykłej grypy. Wszystko zmieniło się, kiedy podczas kolacji z przyjaciółmi. Lekarze byli zaskoczeni nagłym pogorszeniem stanu zdrowia kobiety, której język zrobił się czarny. Śmierć była o krok, jednak na szczęście jeden z medyków wykrył niezwykle rzadką chorobę.
Caitlin Alsop nie spodziewała się, że wspólna kolacja z przyjaciółmi wywróci jej życie do góry nogami. Kobieta od kilku dni odczuwała objawy grypy m.in ból gardła i zmęczenie. Po konsultacji z lekarzem była pewna, że to nic poważnego.
- W sobotę poszłam z moimi przyjaciółmi na spokojną kolację. Nagle poczułam jak ugryzłam się w język - wspomina Alsop w wywiadzie dla SEEN TV - w ciągu kilku godzin coraz ciężej było mi oddychać, a jeszcze gorzej było z mówieniem.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tajemnicze obiekty na niebie. Pentagon opublikował nagrania
Grypa okazała się niebezpieczną chorobą
Kobieta szybko udała się do pobliskiego szpitala. Lekarze uznali, że może to być silna reakcja alergiczna na jedzenie. - Nie zjadłam nic niezwykłego. Zamówiłam wegańskiego burgera - twierdziła Caitlin Alsop.
Chorej podawano adrenalinę i sterydy, jednak jej stan z godziny na godzinę pogarszał się jeszcze bardziej. - Co chwilę traciłam świadomość. Moja skóra była czerwona i niebieska. Moja mama opisywała, że byłam jak mikrofalówka, która po prostu paliła się od środka. A potem mój język stał się czarny. I wtedy sugerowano amputację - relacjonowała Australijka.
Jeden z anestezjologów zasugerował, że może być to dławica piersiowa Ludwiga. Jest to rzadka infekcja jamy ustnej spowodowana niewybitym zębem mądrości. W przypadku Caitlin Alsop spowodowało to sepsę, która zagrażała jej życiu.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
- Nie miałam absolutnie żadnego bólu, żadnych objawów, ani problemów z zębami - zapewniała pacjentka. Jestem bardzo wdzięczna całemu zespołowi medycznemu, który uratował mi życie - dodała.
Kobietę udało się wybudzić ze śpiączki. Teraz Australijka zamierza wykorzystać własną historię, by podnosić świadomość społeczeństwa na temat sepsy i jej leczenia.