Trwa ładowanie...
ycipk-5fmsuj

"Jestem bardzo zdziwiony". Giertych o rezygnacji prokurator ws. Gawłowskiego

Prokurator Katarzyna Pokorska zrezygnowała z prowadzenia sprawy posła Stanisława Gawłowskiego. - Jestem bardzo zdziwiony - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Roman Giertych, który reprezentuje polityka w sądzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe informacje ws. śledztwa Gawłowskiego
Nowe informacje ws. śledztwa Gawłowskiego (PAP)
ycipk-5fmsuj

Jak informuje Prokuratura Krajowa, Pokorska złożyła wniosek o cofniecie ją z delegacji w Szczecinie i powrót do jednostki macierzystej. Powodem mają być względy osobiste.

O komentarz tej sprawie poprosiliśmy mec. Romana Giertycha, który jest pełnomocnikiem Stanisława Gawłowskiego w sądzie. - Jestem bardzo zdziwiony tą sytuacja, bo pani prokurator prowadziła tą sprawę od samego początku i to ona postawiła zarzuty panu Gawłowskiemu - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską.

ycipk-5fmsuj

Jak wynika z informacji Onet.pl, prokurator Katarzyna Pokorska miała mieć coraz większe wątpliwości w związku z sprawą Stanisława Gawłowskiego. - Wszystko wskazuje na to, że straciła zaufanie przełożonych z Warszawy - mówi jeden z członków środowiska prawniczego ze Szczecina. Pojawiły się pogłoski, że chciała zwolnić z aresztu Bogdana K., który jest podejrzany o wręczenie łapówki Gawłowskiemu. To mogło nie spodobać się przełożonym.

Zatrzymanie posła PO###

Gawłowski został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA 13 kwietnia, gdy bez wezwania stawił się w siedzibie szczecińskiej delegatury Prokuratury Krajowej. Poseł usłyszał pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Dzień wcześniej Sejm wyraził zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła.

Zarzuty dla Gawłowskiego dotyczą okresu, gdy sprawował funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Miał wtedy przyjąć co najmniej 175 tys. zł łapówki w gotówce, a także dwa zegarki warte blisko 25 tys. zł.

ycipk-5fmsuj

Zobacz także: Jan Śpiewak: nie jestem pomocnikiem PiS-u

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-5fmsuj

Źródło: Onet.pl/Radio ZET

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-5fmsuj

ycipk-5fmsuj
ycipk-5fmsuj