Trwa ładowanie...

Jest zbiórka dla niestrajkujących nauczycieli. Nic o tym nie wiedzą

Na platformie zrzutka.pl pojawiła się zbiórka dla niestrajkujących nauczycieli i pedagogów z przedszkola i szkół w Izabelinie na Mazowszu. Organizatorzy chcą im podziękować za "szacunek do swojej pracy". Cel zrzutki to 25 tys. złotych. Placówki, o których wspomniano w zbiórce, nic nie wiedzą o tej inicjatywie.

Jest zbiórka dla niestrajkujących nauczycieli. Nic o tym nie wiedząŹródło: East News, fot: Anna Krupa-Golaszewska
d48xi7u

Zrzutka "dla NIESTRAJKUJĄCYCH Nauczycieli - Wychowawców z Izabelina jako wyraz szacunku za ich decyzję" została zorganizowana przez Klub Sportowy WKS Legia Masters. To warszawski klub kolarski.

W opisie zbiórki czytamy: "Bardzo dziękujemy pedagogom niestrajkującym w gminie Izabelin, dla których dobro naszych dzieci było najważniejsze pomimo, że wielu was także zarabia niewystarczająco. My zorganizujemy zrzutkę na niestrajkujących, aby pokazać naszą wdzięczność za waszą odpowiedzialność i zwiększony wysiłek w tym czasie, gdy inni nauczyciele strajkowali. Pokazaliście, iż wasza decyzja o podjęciu pracy pedagoga była świadoma. To jest właśnie powołanie".

zrzutka.pl
Źródło: zrzutka.pl

Według organizatora, w gminie izabelin nie strajkowało 35 nauczycieli. Cel zbiórki to 25 tys. złotych, czyli każdy pedagog miałby dostać nieco ponad 700 zł.

Zobacz także: Leszek Jażdżewski zabiera głos po swoim ostrym wystąpieniu i mówi o rozmowie z Tuskiem

d48xi7u

Przeciwwaga do funduszu strajkowego

Udało nam się skontaktować z prezesem Klubu Sportowego WKS Legia Masters. Pytany przez Wirtualną Polskę o to, skąd pomysł na taką zbiórkę odpowiedział, że ma być ona przeciwwagą do zbiórki dla tych, którzy niewykonując pracy nauczyciela chcieli otrzymać wynagrodzenie. Podkreślił, że to właśnie niestrajkujący wykonywali pracę za tych, którzy podczas strajku się od niej wstrzymali.

Przypomnijmy, że ZNP przy wsparciu Społecznego Komitetu "Wspieram Nauczycieli”, uruchomiło Fundusz Strajkowy. Na koncie funduszu jest 8 mln zł.

Organizator zbiórki dodał też, że nauczyciele zawsze uczyli go, że nagroda należy się nie tylko za dobrze wykonaną pracę, ale też za czynności ponad zakres obowiązków. A Ci, którzy nie podjęli strajku, pokazali szacunek do swojej pracy i uczniów.

d48xi7u

O zbiórkę spytaliśmy też dyrekcję izabelińskiego przedszkola i zespołu szkół. W obu placówkach dyrektorki nie słyszały o zrzutce. Nie chciały odnosić się do sprawy. Organizator nie odpowiedział na nasze pytanie, czy zrzutkę konsultowano z pedagogami.

Jak czytamy na stronie zrzutka.pl, "zasadniczo zrzutka.pl dba o sprawdzenie tożsamości organizatorów. Zrzutki sprawdzamy jedynie pod kątem łamania przepisów prawa. Nie mamy jednak możliwości weryfikowania w jaki sposób zostaną wykorzystane zebrane pieniądze."

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48xi7u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48xi7u
Więcej tematów