Trwa ładowanie...
d2w32kn

Jest zbiórka dla niestrajkujących nauczycieli. Nic o tym nie wiedzą

Na platformie zrzutka.pl pojawiła się zbiórka dla niestrajkujących nauczycieli i pedagogów z przedszkola i szkół w Izabelinie na Mazowszu. Organizatorzy chcą im podziękować za "szacunek do swojej pracy". Cel zrzutki to 25 tys. złotych. Placówki, o których wspomniano w zbiórce, nic nie wiedzą o tej inicjatywie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie wszystkie szkoły uczestniczyły w strajku. Zdjęcie ilustracyjne
Nie wszystkie szkoły uczestniczyły w strajku. Zdjęcie ilustracyjne (East News, Fot: Anna Krupa-Golaszewska)
d2w32kn

Zrzutka "dla NIESTRAJKUJĄCYCH Nauczycieli - Wychowawców z Izabelina jako wyraz szacunku za ich decyzję" została zorganizowana przez Klub Sportowy WKS Legia Masters. To warszawski klub kolarski.

W opisie zbiórki czytamy: "Bardzo dziękujemy pedagogom niestrajkującym w gminie Izabelin, dla których dobro naszych dzieci było najważniejsze pomimo, że wielu was także zarabia niewystarczająco. My zorganizujemy zrzutkę na niestrajkujących, aby pokazać naszą wdzięczność za waszą odpowiedzialność i zwiększony wysiłek w tym czasie, gdy inni nauczyciele strajkowali. Pokazaliście, iż wasza decyzja o podjęciu pracy pedagoga była świadoma. To jest właśnie powołanie".

zrzutka.pl

Według organizatora, w gminie izabelin nie strajkowało 35 nauczycieli. Cel zbiórki to 25 tys. złotych, czyli każdy pedagog miałby dostać nieco ponad 700 zł.

d2w32kn

Zobacz także: Leszek Jażdżewski zabiera głos po swoim ostrym wystąpieniu i mówi o rozmowie z Tuskiem

CZYTAJ TEŻ: Wybory do PE. Nauczyciele mobilizują się. Część pojedzie głosować w okręgu Zalewskiej

Przeciwwaga do funduszu strajkowego

Udało nam się skontaktować z prezesem Klubu Sportowego WKS Legia Masters. Pytany przez Wirtualną Polskę o to, skąd pomysł na taką zbiórkę odpowiedział, że ma być ona przeciwwagą do zbiórki dla tych, którzy niewykonując pracy nauczyciela chcieli otrzymać wynagrodzenie. Podkreślił, że to właśnie niestrajkujący wykonywali pracę za tych, którzy podczas strajku się od niej wstrzymali.

d2w32kn

Przypomnijmy, że ZNP przy wsparciu Społecznego Komitetu "Wspieram Nauczycieli”, uruchomiło Fundusz Strajkowy. Na koncie funduszu jest 8 mln zł.

Organizator zbiórki dodał też, że nauczyciele zawsze uczyli go, że nagroda należy się nie tylko za dobrze wykonaną pracę, ale też za czynności ponad zakres obowiązków. A Ci, którzy nie podjęli strajku, pokazali szacunek do swojej pracy i uczniów.

O zbiórkę spytaliśmy też dyrekcję izabelińskiego przedszkola i zespołu szkół. W obu placówkach dyrektorki nie słyszały o zrzutce. Nie chciały odnosić się do sprawy. Organizator nie odpowiedział na nasze pytanie, czy zrzutkę konsultowano z pedagogami.

d2w32kn

CZYTAJ TEŻ: Strajk nauczycieli zawieszony, ale to nie koniec. Inne grupy chcą połączyć siły z pedagogami

Jak czytamy na stronie zrzutka.pl, "zasadniczo zrzutka.pl dba o sprawdzenie tożsamości organizatorów. Zrzutki sprawdzamy jedynie pod kątem łamania przepisów prawa. Nie mamy jednak możliwości weryfikowania w jaki sposób zostaną wykorzystane zebrane pieniądze."

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w32kn

Podziel się opinią

Share

d2w32kn

d2w32kn
Więcej tematów