Trwa ładowanie...
wnuk lecha wałęsy

Jest wyrok w sprawie wnuka Lecha Wałęsy

Wnuk Lecha Wałęsy został prawomocnie skazany za brawurową jazdę pod wpływem alkoholu. Dominik W. spędzi w więzieniu dwa lata i osiem miesięcy. W środę 22-latek może usłyszeć kolejny wyrok.

Share
Jest wyrok w sprawie wnuka Lecha Wałęsy
Źródło: Newspix.pl, Fot: Mirosław Pieślak
drirfzc

Gdański sąd podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie szaleńczego rajdu Dominika W. - donosi "Fakt". 22-latek spędzi w więzieniu dwa lata i osiem miesięcy. Ma też zapłacić nawiązkę na rzecz jednego poszkodowanych (właściciela zniszczonego auta) w wysokości 2 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.

Sprawa sięga 2018 r. Wtedy Dominik W. bez prawa jazdy i po alkoholu wsiadł prowadził auto, przekraczając dozwoloną prędkość. Po drodze zniszczył trzy zaparkowane auta. Podczas zatrzymania szarpał się z policjantami. Grożąc funkcjonariuszom podkreślał, ze jego dziadkiem jest Lech Wałęsa.

drirfzc

Prokuratura odwołując się od tego wyroku, wnioskowała o karę pięciu lat pozbawienia wolności dla Dominika W. oraz nawiązki po 10 tysięcy złotych na rzecz dwóch pokrzywdzonych.

Zobacz też: Tajemnicze listy poparcia do KRS. "Ich po prostu nie ma"

To nie wszystko. W środę Dominik W. może zostać skazany za kolejne przestępstwo - dźgnięcie nożem swojej dziewczyny. I w tym przypadku od wyroku nie będzie odwołania.

Do zdarzenia doszło w 2016 r. Rok wcześniej Dominik W. napadł z kolegami na byłą dziewczynę swojego brata Bartłomieja i jej koleżanki. Lekarze zdiagnozowali u niej krwiaka, wstrząśnienie mózgu i ogromny uraz psychiczny. Za ten czyn Dominik W. został skazany na pół roku prac społecznych. Miał też zapłacić pokrzywdzonej zadośćuczynienie w wysokości tysiąca zł.

Źródło: "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drirfzc

Podziel się opinią

Share
drirfzc
drirfzc
Więcej tematów