Trwa ładowanie...
d247wep

Jest nowe stanowisko osób protestujących w Sejmie. "Teraz czekamy na decyzję strony rządowej"

Iwona Hartwich spotkała się w Sejmie z Elżbietą Rafalską. Rozmowy trwały blisko godzinę. Protestujący zaproponowali ustępstwa, jednak w dalszym ciągu będą okupować sejmowe korytarze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iwona Hartwich przedstawiła ustępstwa, na jakie zdecydowali się pójść rodzice niepełnosprawnych osób
Iwona Hartwich przedstawiła ustępstwa, na jakie zdecydowali się pójść rodzice niepełnosprawnych osób (Agencja Gazeta, Fot: Slawomir Kaminski)
d247wep

- Ze strony minister nie było propozycji, jednak nasze stanowisko spotkało się z akceptacją. Cieszymy się, że padły słowa o poprawie bytu dla osób niepełnosprawnych. To punkt wyjścia. Mamy zapowiedź, że musimy poczekać na szacunki i analizę - powiedziała Iwona Hartwich.

Ustępstwa na które zdecydowali się z własnej woli pójść rodzice niepełnosprawnych osób, dotyczą głównego postulatu, czyli dodatku pielęgnacyjnego. Kwota 500 zł została rozbita na poszczególne transze. - W maju chcemy dostać 300 zł. Kolejne 100 zł w styczniu 2019 r. i ostatnie 100 zł w czerwcu 2019 r. To są nasze propozycje wypracowane w nocy - tłumaczyła liderka protestujących rodziców.

d247wep

Spotkanie minister pracy i polityki społecznej z protestującymi rodzicami jest już 4 pomiędzy tymi stronami. W negocjacjach uczestniczyli także dwaj ministrowie: Krzysztof Michałkiewicz i Bartosz Marczuk.

Zobacz także: Polacy nie chcą płacić "daniny solidarnościowej". "Mi się ta propozycja bardzo nie podoba"

- To były dobre rozmowy. Zdecydowaliśmy się na ustępstwa w stronę rządu. Teraz czekamy na decyzję ze strony rządowej i posiedzenie Sejmu. Wyjdziemy stąd z ustawą w ręce - dodała matka niepełnosprawnego dorosłego Jakuba. Spotkanie zgodnie z umową odbyło się za zamkniętymi drzwiami, bez udziału mediów.

- Jesteśmy gotowi w każdej chwili. Mam nadzieję, że przekonamy minister do naszych racji. Nikogo nie odrzucamy. Nie chcemy tylko, żeby nasze dzieci trafiły do domów opieki społecznej - mówiła w wywiadzie tuż przed spotkaniem Hartwich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d247wep

Podziel się opinią

Share
d247wep
d247wep
Więcej tematów