Trwa ładowanie...

Jest nowa ustawa, która ma poprawić nadzór nad produktami kosmetycznymi

W czwartek (4.10.2018) sejm uchwalił ustawę, która ma poprawić nadzór nad produktami kosmetycznymi i zwiększyć bezpieczeństwo stosowania kosmetyków.

Jest nowa ustawa, która ma poprawić nadzór nad produktami kosmetycznymiŹródło: iStock.com
dsj0mp2
dsj0mp2

Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowe rozwiązania w sprawie nadzoru nad produktami kosmetycznymi. Ustawa ma za zadanie dostosować polskie prawo do przepisów Unii Europejskiej i określić szczegółowo obowiązki producentów i dystrybutorów kosmetyków. Regulacje będą dotyczyły między innymi prawidłowości składu, oznakowaniu produktów i dokumentacji, która będzie potwierdzała bezpieczeństwo produktu.

Uchwalona ustawa ma zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa konsumentów przez powierzenie organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Inspekcji Handlowej odpowiednich narzędzi zwiększających skuteczność nadzoru nad produktami kosmetycznymi.

Sejm uchwalił nową ustawę dotyczącą produktów kosmetycznych

Przepisy europejskie nakładają na producentów kosmetyków obowiązki związane z informowaniem o tzw. ciężkim, niepożądanym działaniu produktów kosmetycznych. Stworzony zostanie System Informowania o Ciężkich Działaniach Niepożądanych Spowodowanych Użyciem Produktów Kosmetycznych. Powstanie również baza do której będą zgłaszane receptury ramowe kosmetyków. To dzięki niej, w razie choroby łatwiej będzie podjąć właściwe leczenie.

Nowe przepisy zakładają również, że minister zdrowia ustali w rozporządzeniu metody badań (oznaczeń) potrzebnych do kontroli bezpieczeństwa produktów kosmetycznych.

dsj0mp2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsj0mp2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj