Trwa ładowanie...

Jest decyzja Tuska ws. debaty w TVP. Sala natychmiast zareagowała

- Jarosławie Kaczyński, może masz odwagę, chociaż do swojej telewizji, pod skrzydła swoich funkcjonariuszy, stanąć do debaty ze mną. Ja będę na tej debacie w TVP - powiedział w Rzeszowie lider PO Donald Tusk. Jak dowiedziała się nieoficjalnie WP, decyzja o tym, kto będzie reprezentantem PiS w debacie, zapadnie wkrótce.

Padło pytanie o debatę w TVP. Tusk wywołał Kaczyńskiego do tablicyPadło pytanie o debatę w TVP. Tusk wywołał Kaczyńskiego do tablicyŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d23rwpd
d23rwpd

Wszystkie informacje o wyborach 2023 znajdziesz TUTAJ.

Jeden z uczestników spotkania w Rzeszowie zapytał lidera Platformy Obywatelskiej, czy wybiera się na debatę, którą organizuje TVP.

- Panie Donaldzie, Rafał Trzaskowski dwa lata temu przegrał wybory, bo nie poszedł na debatę do TVP. Konrad Fijołek (prezydent Rzeszowa) rok później wygrał wybory, bo chodził na debaty. Oni (TVP - przyp. red) już kombinują. Ta debata ma być w poniedziałek o godz. 18. Czy pan pójdzie na nią? - zapytał z sali mężczyzna. - Pójdzie pan na debatę, żeby nie tylko wygrać wybory, ale żebyśmy mieli 3/5 głosów do odrzucania weta? - dopytywał mężczyzna.

Debata w TVP. Tusk wywołał Kaczyńskiego

- Słuchajcie. Nie mam wyjścia. Chciałem im zrobić niespodziankę, ale skoro to pytanie padło tak bezpośrednio, to już nie będę kombinował - zaczął Tusk.

d23rwpd

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowy cel ataków. "Kaczyński był okłamywany przez sztab"

- Mam nadzieję, że słyszy mnie pan Kaczyński. Jarosławie Kaczyński, może masz odwagę, chociaż do swojej telewizji pod skrzydła swoich funkcjonariuszy Rachoniów i innych tego typu PiS-owskich namiestników telewizji stanąć do debaty ze mną. Ja będę o godz. 18 w tej telewizji - powiedział Donald Tusk w Rzeszowie.

Sala zareagowała okrzykami i gromkimi brawami.

d23rwpd

Debata wyborcza na antenie Telewizji Polskiej zaplanowana jest na poniedziałek, 9 października, o godz. 18.30.

- Nie mówicie o tym nikomu, żeby się za szybko nie dowiedzieli - zażartował Tusk. - Nie wiem, co teraz kombinują. Zmienili prowadzących, zmienili godzinę debaty - kontynuował polityk. Były premier dodał, że "spodziewa się różnych sztuczek, forteli". - Może agresji. Mam wrażenie, że będę szedł do tej telewizji nie sam, że pójdzie ze mną bardzo dużo ludzi, żeby im nie przyszło do głowy, że nie wpuszczą mnie do telewizyjnego studia. Jakiś sposób znajdziemy, a jeśli prezes Kaczyński po raz kolejny stchórzy, to warto tylko dlatego pójść, wiedząc, że naszykują wszystkie możliwe świństwa. Robią to codziennie - dodał.

Dwóch członków sztabu wyborczego PiS nieoficjalnie przekazało Wirtualnej Polsce, że decyzja o tym, kto będzie reprezentował partię rządzącą w debacie, zapadnie "w najbliższych dniach". Wstępne rozmowy w tej sprawie w sztabie PiS mogą rozpocząć się jeszcze dzisiaj. Ostateczną decyzję jednak podejmie kierownictwo PiS.

d23rwpd

Debata wyborcza w TVP

Telewizja Polska organizuje w poniedziałek "Debatę Wyborczą 2023". Do udziału w programie zostało zaproszonych sześć komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych.

Wydarzenie będzie transmitowane na antenach TVP1, TVP Info i TVP Polonia.

d23rwpd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23rwpd
Więcej tematów