Trwa ładowanie...

Jest decyzja sejmowej komisji ws. Stanisława Gawłowskiego. Chodzi o zgodę na zatrzymanie

Komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych rekomenduje Sejmowi przyjęcie wniosku prokuratury ws. sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego. Śledczy chcą go zatrzymać i tymczasowo aresztować w związku ze sprawą dotyczącą korupcji.

Share
Jest decyzja sejmowej komisji ws. Stanisława Gawłowskiego. Chodzi o zgodę na zatrzymanie
Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d147pzb

- Wniosek o zatrzymanie i zastosowanie tymczasowego aresztu wobec posła Stanisława Gawłowskiego jest uzasadniony, proszę państwa o przedstawienie Sejmowi rekomendacji o przyjęcie go - mówiła podczas posiedzenia komisji przedstawicielka prokuratury.

Dodała, że poseł PO wszedł w sposób nieuprawniony w posiadanie dokumentów, związanych z zarzutami, które zamierza mu postawić prokurator.

Przedstawicielka prokuratury stwierdziła, że Gawłowski usłyszeć ma trzy zarzuty o charakterze korupcyjnym i grozić mu może kara nawet 10 lat. Tłumaczyła, że właśnie stąd wniosek o tymczasowy areszt.

Zobacz także: Adam Bodnar: „Dlaczego mam się bać Ziobry? Przecież pełnię funkcję konstytucyjną”

"Ten wniosek to plagiat"

Poseł PO Borys Budka, broniący podczas obrad komisji Gawłowskiego, wskazywał, że śledczy dopuścili się plagiatu.

- Zawarto w nim fragmenty dwóch prac naukowych - mówił, zaznaczając, że komisja powinna zwrócić wniosek do poprawy. Budka przypomniał też, że sekretarz generalny Platformy sam zrzekł się immunitetu, a do tej pory śledczy nie podjęli w tej sprawie żadnych czynności.

d147pzb

"Polowanie na PO"

Sprawa dotyczy "afery melioracyjnej", czyli nieprawidłowości przy realizacji 105 inwestycji przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Śledczy uważają, że Gawłowski miał przyjąć łapówki o wartości 200 tys. zł w czasie pełnienia funkcji wiceministra środowiska za rządów PO-PSL.

W grudniu ub.r., na polecenie szczecińskiego wydziału Prokuratury Krajowej, CBA przeprowadziło przeszukania w mieszkaniu posła w Warszawie i domu w Koszalinie. - Rozpoczął się sezon polowania na Platformę Obywatelską - komentował wtedy polityk.

d147pzb

Podziel się opinią

Share
d147pzb
d147pzb
Więcej tematów