Trwa ładowanie...

Jest decyzja sądu w sprawie aresztu Adama Z. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo Ewy Tylman

• Wkrótce miną trzy miesiące od aresztu Adama Z. • Z. jest podejrzany o zabójstwo z zamiarem ewentualnym Ewy Tylman • Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o przedłużenie aresztu • Mężczyzna spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące
Share
Ewa Tylman z kolegą na ul. Mostowej - kadr z monitoringu
Ewa Tylman z kolegą na ul. Mostowej - kadr z monitoringuŹródło: Serv-Kom
d285ch2

Adam Z. został aresztowany 4 grudnia. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym Ewy Tylman. Według śledczych feralnej nocy z 22 na 23 listopada miał zepchnąć towarzyszącą mu 26-latkę ze skarpy nad Wartą, a następnie nieprzytomną wrzucić do wody. Do tej pory mimo intensywnych poszukiwań prowadzonych na rzece nie udało się odnaleźć jej zwłok.

Na początku lutego zlecono poddanie obserwacji psychiatrycznej Adama Z., ale na początku marca kończył się okres jego tymczasowego aresztowania. Prokuratura zwróciła się do sądu o jego przedłużenie. W poniedziałek sąd przychylił się do tego wniosku, co oznacza, że podejrzany spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące.

W trakcie ogłoszenia decyzji w sądzie nie było ani prokuratora, ani obrońcy Adama Z. Byli jedynie pełnomocnicy rodziny Ewy Tylman, którzy zdradzili dziennikarzom, że prokuratura przedstawiła mocniejsze dowody na winę podejrzanego, ale niestety nie mogą podać żadnych bliższych informacji.

Przypomnijmy, że przed tygodniem okolicę miejsca zaginięcia kobiety przeszukiwały wyspecjalizowane psy należące do niemieckiej policji. Prokuratura nie zdradziła wyników akcji. Wiadomo jedynie, że efekt działań wzbogacił materiał dowodowy w prowadzonym śledztwie.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d285ch2

Podziel się opinią

Share
d285ch2
d285ch2
Więcej tematów