Trwa ładowanie...

Jest decyzja PiS ws. Stanisława Pięty. Podjął ją Jarosław Kaczyński

Poseł Stanisław Pięta został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS - poinformowała Beata Mazurek. To efekt nagłośnienia przez media sprawy romansu parlamentarzysty.

Share
Jest decyzja PiS ws. Stanisława Pięty. Podjął ją Jarosław Kaczyński
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
ds5qy6n

"Pięta będzie także wycofany z prac komisji śledczej ds. Amber Gold oraz komisji ds. służb specjalnych" - wyjaśniła na Twitterze rzeczniczka klubu PiS. W rozmowie z portalem wpolityce.pl dodała, że tę decyzję podjął Jarosław Kaczyński.

- Przyjmuję i jest to koniec mojego komentarza - w ten sposób polityk w rozmowie z RMF FM odniósł się do decyzji władz partii Jarosława Kaczyńskiego.

ds5qy6n

Władze ugrupowania starają się wyjaśnić, co łączyło najgłośniejszą parę ostatnich dni. - W tej sprawie jest wiele niejasności. Myślę, że niedługo będziemy wiedzieli, co tam się wydarzyło - mówił wcześniej Wirtualnej Polsce Karol Karski, rzecznik partyjnej dyscypliny w PiS.

Zobacz także: Skandal obyczajowy z udziałem posła PiS. Cymański komentuje

Stanisław Pięta, jeden z najbardziej konserwatywnych posłów PiS, miał romans - sprawę ujawnił dziennik "Fakt". Polityk miał uwieść, a następnie porzucić młodą kobietę, którą poznał podczas rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Miał nawet proponować Izabeli Pek zatrudnienie w PKN Orlen. Poseł Pięta potem stwierdził, że pracy jednak nie załatwiał.

ds5qy6n

Kobieta miała odwiedzać Piętę w jego pokoju poselskim. Polityk przekonywał ją, że "ma idealną budowę do rodzenia dzieci" i może mieć ich nawet szóstkę. Parlamentarzysta ma żonę i córkę.

Izabela Pek twierdzi, że intymne relacje łączyły ją tylko z posłem Stanisławem Piętą, z kolei prezydent Andrzej Duda to dla niej męski wzór. W rozmowie z Wirtualną Polską tłumaczy, dlaczego postanowiła ujawnić swój związek z politykiem PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ds5qy6n

Podziel się opinią

Share
ds5qy6n
ds5qy6n
Więcej tematów