Trwa ładowanie...

Jest decyzja Komisji Europejskiej. 248 mln euro dla krajów, które przyjmują uchodźców z Ukrainy

Komisja Europejska podjęła w środę decyzję o przekazaniu pięciu krajom, które poniosły największe koszty, przyjmując uchodźców z Ukrainy 248 mln euro. Te państwa to Polska, Rumunia, Węgry, Słowacja i Czechy.

Share
Na zdjęciu: uchodźcy z Ukrainy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce Na zdjęciu: uchodźcy z Ukrainy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d3fv4tu

"Decyzja jest następstwem globalnego wydarzenia z 9 kwietnia 'Stand Up for Ukraine', podczas którego Komisja zobowiązała się do przeznaczenia do 400 mln euro wsparcia dla uchodźców z Ukrainy w najbardziej dotkniętych państwach członkowskich" - czytamy w komunikacie Komisji Europejskiej.

"Państwa członkowskie mogą wykorzystać te fundusze, aby zapewnić natychmiastową pomoc, taką jak żywność, transport i tymczasowe zakwaterowanie dla osób uciekających przed niesprowokowaną inwazją Rosji na Ukrainę, jednocześnie zwiększając swoją zdolność do zarządzania zewnętrznymi granicami UE" - wyjaśniono.

"Aby zapewnić szybkie wydatkowanie środków bez dużego obciążenia administracyjnego, Komisja będzie uwalniać te środki na podstawie osiągniętych wyników, a nie rzeczywistych kosztów" - poinformowano.

"Komisja udostępni pozostałe 152 mln euro po uzyskaniu zgody służb odpowiedzialnych za budżet" - dodała KE w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fv4tu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3fv4tu
d3fv4tu
Więcej tematów