Trwa ładowanie...

Jesień się zadomawia - prognoza pogody na 21 i 22 września

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, południowa oraz częściowo centralna znajdzie się pod wpływem wyżu z centrum nad Francją. Nad pozostałymi obszarami kontynentu pogodę będą kształtowały niże znad Rosji i Morza Norweskiego. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Francji, jedynie północno-wschodnia część kraju początkowo znajdzie się na skraju niżu znad Rosji. Pozostaniemy w wilgotnej i dość chłodnej masie powietrza polarnomorskiego.

Share
Jesień się zadomawia - prognoza pogody na 21 i 22 września
Źródło: AFP, Fot: Armin Weigel
d2njv1h

Sobota

W sobotę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w Wielkopolsce i na Pomorzu Zachodnim możliwe rozpogodzenia, miejscami na zachodnich krańcach i na wschodzie przelotne opady deszczu, po południu zanikające. Temp. maks. od 13 do 14 st. na północnym wschodzie i w kotlinach sudeckich, 15 st. na Wybrzeżu, od 16 do 17 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na zachodzie mgły z widzialnością do 300 m. Temp. min. od 5 st. w kotlinach górskich, od 8 do 9 st. na przeważającym obszarze, od 12 do 14 st. na Pomorzu Gdańskim. Wiatr słaby, na Wybrzeżu umiarkowany, północno-zachodni.

d2njv1h

Niedziela

W niedzielę zachmurzenie duże, na południu początkowo umiarkowane, później wzrastające do dużego, miejscami na północnym wschodzie opady deszczu, po południu deszcz na zachodzie i na południu kraju. Temp. maks. od 14 do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

Warszawa

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 8 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie rosło.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d2njv1h

Podziel się opinią

Share
d2njv1h
d2njv1h
Więcej tematów