Trwa ładowanie...
30-05-2016 21:18

Jerzy Owsiak rozmawiał z Konstantym Radziwiłłem. Teraz apeluje do pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka

• Jerzy Owsiak zwrócił się z apelem do pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka
• W "Faktach po Faktach" w TVN24 mówił, że jest po rozmowie z ministrem zdrowia
• "Powiedział, że jest gotów w każdej chwili usiąść z wami do rozmowy"

Jerzy Owsiak rozmawiał z Konstantym Radziwiłłem. Teraz apeluje do pielęgniarek z Centrum Zdrowia DzieckaŹródło: Agencja Gazeta, fot: Mieczysław Michalak
d25wxsz
d25wxsz

Jerzy Owsiak poinformował, że rozmawiał z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem m.in. o proteście pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. - Powiedział, że jest gotów w każdej chwili usiąść z wami do rozmów - powiedział Owsiak, zwracając się do pielęgniarek w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. Dodał, że minister nie stawia żadnych warunków.

Owsiak zaproponował, by pielęgniarki z CZD zmieniły formę strajku i wróciły do pracy. - Szanowne panie pielęgniarki. Jeżeli możecie, zamieńcie ten protest, absolutnie słuszny, na coś innego. Zamieńcie w ten sposób, żeby wasz komitet strajkowy dalej funkcjonował. Wybierzcie pięć czy dziesięć pań, które będą drążyły ten temat i możecie usiąść nawet jutro do rozmów z panem ministrem, w jakimkolwiek miejscu - apelował do pielęgniarek Owsiak.

- A reszta koleżanek będzie pracowała w tym momencie, po to tylko, żebyśmy my rodzice, my Polacy nie mieli tego ciśnienia w stosunku do was, które się powoli wytwarza - tłumaczył Owsiak.

Kilka dni temu zwrócił się z apelem do resortu zdrowia. "Dzisiaj przeczytałem na pasku Faktów TVN, że spełnienie próśb pielęgniarek grozi zamknięciem szpitala. W taki razie niech problem ten na siebie weźmie w 100% Ministerstwo Zdrowia, a nie Dyrektor CZD. Jest to szpital publiczny, który od lat prowadzi bardzo odpowiedzialną politykę finansową. Jeżeli, z i tak ograniczonych funduszy, brakuje na spełnienie żądań pielęgniarek, to niech o dofinansowanie, albo inaczej mówiąc realne zaplanowanie kosztów, pomartwi się Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia i Pani Premier" - napisał.

d25wxsz

W swoim apelu Owsiak przypominał, że WOŚP przez lata wspierała Centrum Zdrowia Dziecka. "Za dosłownie kilka tygodni zostanie otwarty nowy, zakupiony przez Fundację za blisko 6 milionów zł, rezonans magnetyczny. Poprzedni, również zakupiony przez nas, padł po 15 latach pracy! Czyli można by powiedzieć, że teraz TO MY UPOMINAMY SIĘ O TE PIENIĄDZE, których nie trzeba było wydawać z budżetu państwa" - napisał szef WOŚP.

"Mamy prawo teraz liczyć, że to Państwo Polskie stanie na wysokości zadania i rozwiąże palący problem pielęgniarek z CZD i co za tym idzie, pochyli się nad rozwiązaniem tego problemu w całej Polsce, bo tu mówimy o ratowaniu życia ludzkiego i o standardach, które musimy spełniać jako kraj Unii Europejskiej" - dodał.

d25wxsz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25wxsz
Więcej tematów