Trwa ładowanie...
db8b4t2

Jerzy Michalak

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Wrocław

db8b4t2
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jerzy_michalak.jpg
Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jerzy_michalak.jpg

Jerzy Michalak to prawnik i samorządowiec. Od początku swojej politycznej kariery związany jest z województwem dolnośląskim. Jest on kandydatem na prezydenta Wrocławia, popieranym przez Dolnośląski Ruch Samorządowy. Michalak jest żywo zainteresowany problemami wrocławian, o czym można przeczytać na jego prywatnym blogu.

Jerzy Michalak - wykształcenie prawnicze

Jerzy Michalak przyszedł na świat 11 października 1974 r. we Wrocławiu i z tym miastem związany jest do dziś - to tutaj się uczył i wychowywał. Swoje wykształcenie prawnicze zdobywał na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, a także na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Michalak aplikację odbył we Wrocławskiej Izbie Adwokackiej, a następnie otworzył własną kancelarię prawniczą. W ramach swojej działalności prowadził Biuro Poradnictwa Zawodowego, w którym udzielał darmowych porad z prawa cywilnego, karnego i administracyjnego.

Jerzy Michalak - kariera samorządowca

Jerzy Michalak jest politykiem samorządowym związanym z województwem dolnośląskim. Swoją karierę polityczną zaczynał od wyborów samorządowych w 2010 r., w których z powodzeniem startował do rady miejskiej z Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Dutkiewicza. W ramach swojej pracy w radzie miasta Wrocław, Michalak przewodniczył komisji ds. osiedli, a także aktywnie uczestniczył w pracach komisji rozwoju przestrzennego i architektury, a także komisji praworządności i bezpieczeństwa. Na początku 2014 r. zrzekł się mandatu radnego miejskiego i objął urząd wicemarszałka województwa dolnośląskiego.

W tym samym roku startował w wyborach samorządowych z list Platformy Obywatelskiej i uzyskał mandat radnego w sejmiku województwa, a kilka miesięcy później został wybrany na członka zarządu województwa. Wówczas Michalak sprawował pieczę nad departamentem zdrowia, infrastruktury i promocji województwa dolnośląskiego. W 2016 r. Michalak zdecydował się na opuszczenie struktur samorządowych PO i wraz z innymi radnymi współtworzył klub Bezpartyjnych Samorządowców, który przekształcił się w Dolnośląski Ruch Samorządowy.

Jerzy Michalak - kandydat na prezydenta Wrocławia

Jerzy Michalak to kandydat Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego na prezydenta Wrocławia. W wyścigu o fotel włodarza stolicy Dolnego Śląska zmierzy się on z Alicją Chybicką (PO), Waldemarem Bednarzem (Kukiz’15), Mirosławą Stachowiak-Różecką (PiS), Robertem Butwickim (kandydat niezależny) i Michałem Jarosem (Nowoczesna).

Jerzy Michalak - program wyborczy

Najważniejszym punktem w programie wyborczym Michalaka jest walka ze smogiem, która podyktowana jest dbałością o zdrowie wrocławian i ochronę środowiska naturalnego. W ramach walki ze smogiem chce on stworzyć mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska możliwość wymiany pieców węglowych na bardziej przyjazne rozwiązania dla środowiska naturalnego. Dodatkowo Michalak priorytetowo traktuje konieczność rozbudowy linii tramwajowych, a także zachęcenie wrocławian do korzystania z komunikacji publicznej.

Jerzy Michalak - życie prywatne

Jerzy Michalak prywatnie jest mężem i ojcem dwójki dzieci. Wraz z żoną Moniką wziął udział w kampanii społecznej fundacji Razem Wygramy, czego efektem były zdjęcia Michalaków na ulotkach i billboardach. Radni Prawa i Sprawiedliwości uważali, że akcja ta ma podłoże polityczne, a Michalak przekroczył obowiązujące w polityce standardy etyczne.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db8b4t2
db8b4t2
db8b4t2
Więcej tematów
db8b4t2