Trwa ładowanie...

Prof. Alicja Chybicka kandydatką PO na prezydenta Wrocławia

Zarząd powiatu wrocławskiego Platformy Obywatelskiej rozpoczął konsultacje ws. kandydatury poseł tej partii prof. Alicji Chybickiej na prezydenta Wrocławia w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Share
Prof. Alicja Chybicka kandydatką PO na prezydenta Wrocławia
Źródło: Newspix, Fot: Alicja Chybicka
d1nr84w

Jak powiedział w poniedziałek PAP szef wrocławskich struktur PO senator Jarosław Duda, kandydatura prof. Alicji Chybickiej będzie konsultowana z różnymi środowiskami. "To stowarzyszenia obywatelskie, aktywiści miejscy oraz partie polityczne sprzeciwiające się wizji państwa i samorządu proponowanej przez PiS" - powiedział Duda.

Prof. Chybicka została wskazana jako kandydatka do startu w wyborach na prezydenta Wrocławia w uchwale podjętej w poniedziałek przez zarząd powiatu wrocławskiego PO. W uchwale o rozpoczęciu konsultacji wskazano, że prof. Chybicka może łączyć różne środowiska obywatelskie i uzyskać poparcie dużej liczby wyborców oraz organizacji i partii.

d1nr84w

Konsultacje mają być prowadzone do 25 kwietnia.

W sobotę we Wrocławiu wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak zapowiedział, że od kwietnia do końca lipca PO przedstawi i zaprezentuje kandydatów w wyborach na prezydentów 50 największych polskich miast.

Prof. Alicja Chybicka jest posłem PO. W wyborach w 2015 r. stratowała z pierwszego miejsca na wrocławskiej liście tej partii. Uzyskała ponad 62 tys. głosów. W latach 2011-2015 prof. Chybicka z ramienia PO zasiadła w Senacie. Prof. Chybicka jest kierownikiem Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu.

d1nr84w

Podziel się opinią

Share
d1nr84w
d1nr84w
Więcej tematów