Trwa ładowanie...
d4icken

Alicja Chybicka

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
d4icken
Miejsce urodzenia:

Wałbrzych

https://pl.wikipedia.org/wiki/Alicja_Chybicka#/media/File:Alicja_Chybicka_Kancelaria_Senatu.jpg
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Alicja_Chybicka#/media/File:Alicja_Chybicka_Kancelaria_Senatu.jpg

Alicja Chybicka jest lekarzem, profesorem nauk medycznych, a także członkiem Platformy Obywatelskiej, z ramienia której z powodzeniem ubiegała się o urząd senatora VIII kadencji. Związana jest z Wrocławiem, w którym uczyła się i studiowała na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich. Prywatnie jest żoną Ryszarda Chybickiego, z którym ma dwóch synów i córkę.

Alicja Chybicka - lekarz

Alicja Chybicka jest profesorem nauk medycznych, specjalistą: pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej, immunologii klinicznej, transplantologii klinicznej i medycyny paliatywnej. Wykształcenie zdobywała na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Tytuł magistra z wyróżnieniem uzyskała w 1975 r., a następnie podjęła studia doktoranckie na tej samej uczelni, które ukończyła cztery lata później.

Habilitowała się w 1995 r. rozprawą z obszaru onkologii dziecięcej, a w 1999 r. otrzymała z rąk Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego tytuł profesora nauk medycznych. Do dziś zawodowo związana jest ze swoją alma mater, w której pełni funkcję kierownika Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, a także Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Oprócz tego Chybicka jest prezesem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, członkinią Polskiej Akademii Nauk i rady programowej Fundacji Mam Marzenie.

Alicja Chybicka - senator

Kariera polityczna Chybickiej nie jest zbyt długa, jednakże w parlamencie jest ona ceniona za swoje wykształcenie i ekspercką wiedzę medyczną. W 2011 r. z pozytywnym skutkiem startowała w wyborach parlamentarnych z okręgu wrocławskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej. Swój pierwszy sukces wyborczy powtórzyła w 2015 r., w którym zdobyła mandat senatorski.

Alicja Chybicka - program kandydatki na prezydenta Wrocławia

Alicja Chybicka jest kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia. W swoim programie wyborczym stawia na:

  • wspieranie inicjatyw wyborczych i wzmacnianie międzypokoleniowych więzi lokalnych,
  • zbudowanie przestrzeni twórczej dla mieszkańców,
  • wdrażanie i upowszechnianie formy opieki z obszaru e-zdrowia,
  • wdrożenie programu refundacji zabiegów in-vitro,
  • podjęcie walki ze smogiem i innymi czynnikami niesprzyjającymi dla środowiska naturalnego,
  • wdrożenie efektywnych metod zagospodarowania odpadów,
  • wprowadzenie darmowych przejazdów dla uczniów,
  • zwiększenie nakładów na budowę mieszkań komunalnych.

Alicja Chybicka - życie prywatne i oznaczenia

Alicja Chybicka prywatnie jest żoną Ryszarda Chybickiego, z którym ma trójkę dzieci - dwóch synów i córkę. W 2001 r. została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, a także Orderem Uśmiechu i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Oprócz tego na mocy decyzji rzecznika praw dziecka w 2004 r. przyznano jej Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

d4icken
d4icken
d4icken
Więcej tematów
d4icken