Trwa ładowanie...
dz4mk3r

Jerzy Hausner u Sławomira Sierakowskiego: Waszczykowski jest politycznym harcownikiem

- Minister Waszczykowski jest politycznym harcownikiem. Ostatnią rzeczą, którą powinien wykonywać, jest bycie zawodowym dyplomatą - powiedział w programie WP rozmowa były wicepremier, minister gospodarki, pracy i polityki społecznej Jerzy Hausner, odnosząc się do kontrowersyjnej wypowiedzi szefa MSZ na temat uczestniczek "czarnego protestu".

Share
dz4mk3r

Pozycja Mateusza Morawieckiego w rządzie, ocena jego planu i pomysłów gospodarczych to główne tematy dzisiejszego wydania WP rozmowy, której gościem był Jerzy Hausner - „Morawiecki epoki SLD”. Z jakimi problemami będzie musiał się zmierzyć wicepremier w rządzie PiS, biorąc odpowiedzialność za całą politykę gospodarczą państwa? Jak poradzi sobie bez wyraźnego wsparcia w zapleczu rządowym? Czy specjalna relacja z Jarosławem Kaczyńskim przetrwa w razie niepowodzenia jego planu?

- Mam wrażenie, że cały koncept Morawieckiego wyjściowo jest słuszny - ocenił Jerzy Hausner. - Pojawia się jednak pytanie, na ile Morawiecki, mając tak szerokie portfolio, może być faktycznym ministrem - dodał.

Zdaniem Hausnera plan Morawieckiego napotyka bariery m.in. w postaci słabości koordynacji i braku instrumentarium, a także postępującej izolacji Polski. Zaznaczył jednak, że według niego to, co zaproponował Mateusz Morawiecki, nie jest złe.

Jerzy Hausner skomentował też słowa Jarosława Kaczyńskiego o możliwości wycofania przez rząd poparcia dla Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej.

Były wicepremier, minister gospodarki, pracy i polityki społecznej odniósł się także do kontrowersyjnej wypowiedzi ministra Waszczykowskiego na temat uczestniczek "czarnego protestu". - Waszczykowski jest harcownikiem politycznym - ocenił Hausner i dodał, że "ostatnią rzeczą, którą Waszczykowski powinien wykonywać, jest bycie zawodowym dyplomatą".

Zobacz cały odcinek programu "WP rozmowa":
dz4mk3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz4mk3r
dz4mk3r
Więcej tematów