Trwa ładowanie...
d1bjwtx

Jeden tweet Tuska wystarczył. Panika w TVP

"Szokujący antypolonizm Tuska", "skandaliczny tweet", "Tusk próbuje zdestabilizować sytuację w Polsce" - to tylko część z wpisów, które w ostatnich dniach pojawiają się na paskach TVP. Wszystko przez głośny tweet szefa Rady Europejskiej, w którym przyrównał politykę PiS do działań Kremla. "Panika" telewizji publicznej nie umknęła uwadze internautów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie tylko "Wiadomości" piszą o tweecie Donalda Tuska
Nie tylko "Wiadomości" piszą o tweecie Donalda Tuska (East News)
d1bjwtx

Tweet pojawił się na profilu Tuska w niedzielę. Szybko wywołał falę komentarzy. Premier Beata Szydło nazwała go "atakiem na Polskę", w podobny ton uderzyły następnie media publiczne.

Jeszcze tego samego dnia "Wiadomości" wypomniały Tuskowi jego spacer z Władimirem Putinem po sopockim molo. Szefa RE nazwano "człowiekiem Rosjan w Warszawie", a jego wpis "antypolską szarżą".

"Antypolskie działania Tuska", "szokujący antypolonizm Tuska" - czytamy na paskach głównego programu informacyjnego TVP po opublikowaniu wpisu.

Ale nie tylko "Wiadomości" popisały się kreatywnością w tworzeniu pasków. Do grona dołączyły również m.in. "Panorama" i TVP Info. Dowiadujemy się z nich m.in., że "Tusk, atakując Polskę, próbuje wywołać w Europie falę antypolonizmu i polonofobii" oraz że "atakuje nas w historycznej chwili", gdy "Polska staje się najbezpieczniejsza w historii".

"Ależ panika..." - szydzą internauci, komentujący paski w TVP. I podkreślają, że Donald Tusk Polski swoim tweetem nie zdestabilizował, "ale PiS-owców na pewno".

d1bjwtx

Podziel się opinią

Share

d1bjwtx

d1bjwtx
Więcej tematów