Trwa ładowanie...
d4lzofl

"Wiadomości" o wpisie Tuska: "Antypolska szarża"

Ważniejsze niż słowa Donalda Tuska były w "Wiadomościach" skoki narciarskie. Potem jednak pokazano w serwisie materiał pod tytułem "Antypolska szarża", gdzie wypominano Tuskowi jego spacer z Putinem po sopockim molo i nazwano "człowiekiem Rosjan w Warszawie". Wielokrotnie pojawiało się stwierdzenie, że Tusk "zaatakował Polskę".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wiadomości" nazwały wpis Tuska "antypolską szarżą".
"Wiadomości" nazwały wpis Tuska "antypolską szarżą". (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d4lzofl

Donald Tusk opublikował na Twitterze wpis, który wywołał burzę wśród polityków PiS. Beata Szydło nazwała słowa byłego premiera "atakiem na Polskę".

"Człowiek Rosjan"

- Do wielu fałszywych informacji o Polsce były premier dorzucił swoją cegiełkę - mówił reporter "Wiadomości" Bartłomiej Graczak. Donald Tusk zasugerował, że polityka obecnego rządu przypomina strategię Kremla. Natomiast Graczak przypomniał w materiale spotkanie Tuska z Putinem w Sopocie, gdy obaj politycy spacerowali po molo. - Nie kto inny jak Donald Tusk został ochrzczony przez Rosjan człowiekiem Rosjan w Warszawie - stwierdził potem reporter.

d4lzofl

"To jest jakby z fabryki kremlowskich trolli"

- Opisywanie próby naprawy państwa polskiego jako działania na rzecz Rosji jest i kłamstwem, i manipulacją. I to jest naprawdę jakby z fabryki kremlowskich trolli - komentował słowa Tuska Michał Karnowski, publicysta tygodnika "Sieci". Graczak zarzucił następnie Tuskowi, że ten powiela kłamstwa o Polsce, a powinien je prostować. Jako przykład posłużył tu Marsz Niepodległości.

d4lzofl

Podziel się opinią

Share

d4lzofl

d4lzofl
Więcej tematów