Trwa ładowanie...

Jaworzno. Akcja straży w elektrowni, nowe informacje

Jak ustaliła Wirtualna Polska, przed godziną 10 straż pożarna w Jaworznie otrzymała informację o incydencie w elektrowni. - Ponieważ to teren bloku energetycznego, na miejsce wezwano od razu wozy strażackie - mówi nam st. kpt. mgr Marcin Ziemiański z KM PSP w Jaworznie.

Share
Jaworzno. Akcja straży pożarnej na terenie elektrowni
Jaworzno. Akcja straży pożarnej na terenie elektrowniŹródło: Materiały WP, Fot: 123RF
d2n3igz

W rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie potwierdza, że na terenie elektrowni doszło do niewielkiego wycieku oleju hydraulicznego, wskutek czego pojawiło się gęste zadymienie. - Sytuacja jest opanowana, nasze zastępy w tym momencie wracają do bazy - uspokaja st. kpt. mgr Marcin Ziemiański.

Strażacy dostali informację o incydencie w elektrowni przed godziną 10. - Natychmiast wysłaliśmy 18 zastępów w "pierwszym rzucie" ze względu na to, że obiekt jest specyficzny i bardzo ważny. Po przyjeździe na miejsce zdarzenie i potwierdzeniu, że sytuacja jest opanowana, zastępy zostały sukcesywnie zawracana - dodał Ziemiański.

d2n3igz

Obecnie na terenie elektrowni znajduje się jeden wóz straży pożarnej, aby "dozorować miejsce zdarzenia". Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie dodaje, że nie ma żadnej osoby poszkodowanej.

Przypomnijmy, że przed trzema tygodniami doszło do pożaru na terenie elektrowni w Bełchatowie. Płonął przenośnik taśmowy, transportujący węgiel do jednego z bloków energetycznych. Na szczęście po kilku godzinach sytuacja została opanowana, nikt nie ucierpiał.

Zobacz też: Wrzawa po słowach Baracka Obamy o Polsce. "Ważny sygnał"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2n3igz

Podziel się opinią

Share
d2n3igz
d2n3igz
Więcej tematów