Trwa ładowanie...
d1e2952

Jarosław Zieliński odchodzi z MSWiA. Wiadomo, kto go zastąpi

"Kończę pracę w MSWiA z poczuciem dobrze wykonanych zadań" - poinformował na Twitterze wiceszef resortu spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński. Polityk będzie pełnił wyłącznie funkcję posła. Nowym zastępcą szefa MSWiA został Maciej Wąsik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Zieliński poinformował, że nie będzie dłużej wiceszefem MSWiA
Jarosław Zieliński poinformował, że nie będzie dłużej wiceszefem MSWiA (East News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)
d1e2952

"Kończę pracę w MSWiA z poczuciem dobrze wykonanych zadań, których efekty ocenili Wyborcy, a obraz medialny skoryguje czas. W Polsce żyje się bezpiecznie, służby, które nadzorowałem, działają sprawnie. Dziękuję wszystkim za współpracę przez ostatnie 4 lata. Dalej służymy Polsce" - poinformował na Twitterze Jarosław Zieliński.

Polityk został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji 18 listopada 2015 roku. W tegorocznych wyborach parlamentarnych zdobył mandat poselski.

d1e2952

W jego miejsce wiceministrem resortu zostanie Maciej Wąsik. "Otrzymałem dziś nominacje na zastępcę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nadal też będę pełnił funkcję sekretarza Kolegium ds. służb specjalnych" - poinformował na Twitterze polityk.

PiS ugiął się pod naciskiem Gowina? Wiceszef MSWiA tłumaczy

MSWiA. Jarosław Zieliński odchodzi. Wcześniej odebrano mu kompetencje

Zieliński w MSWiA odpowiadał m.in. za nadzór nad policją, Strażą Graniczną i Służbą Ochrony Państwa. Na początku września te obowiązki przejął nowy szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

d1e2952

Wiceministrowi Zielińskiemu pozostawiono nadzór nad Strażą Pożarną, ratownictwem wodnym, górskim oraz obroną cywilną. Z informacji reportera WP Michała Wróblewskiego wynika, że zgodę na zmianę kompetencji wydał Jarosław Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1e2952

Podziel się opinią

Share
d1e2952
d1e2952