Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński zaskoczył. Szczególnie przywitał Julię Przyłębską

Jarosław Kaczyński otwierał prezentację raportu o stratach Polski podczas II wojny światowej. Podczas jego przemówienia uwagę zwraca jedna kwestia. Szczególnie powitał prezes Trybunału Konstytucyjnego Julię Przyłębską. - Nisko się kłaniam pani prezes. Dziękuję za przybycie - witał się prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński zaskoczył. Szczególnie przywitał Julię PrzyłębskąJarosław Kaczyński zaskoczył. Szczególnie przywitał Julię PrzyłębskąŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d34c2h1

Prezes Prawa i Sprawiedliwości swoim przemówieniem otworzył spotkanie, na którym prezentowany był raport o stratach Polski podczas II wojny światowej. Jarosław Kaczyński na początku witał przybyłych gości, jednak jednego z zaproszonych potraktował szczególnie.

Prezes PiS wyróżnił Julię Przyłębską, prezes Trybunału Konstytucyjnego. - Szanowni przedstawiciele mediów, ambasad. W tej chwili spojrzałem na panią prezes Trybunału Konstytucyjnego. Nisko się kłaniam pani prezes. Dziękuję za przybycie - mówił.

- Ten dzisiejszy dzień jest nie tylko dniem prezentacji, jest także decyzją. Chcę to bardzo mocno podkreślić. Decyzją podjęcia tej sprawy na forum międzynarodowym, a w szczególności w relacjach polsko-niemieckich - kontynuował szef partii rządzącej. Tłumaczył, że chodzi o uzyskanie odszkodowania, mimo że liczy się z tym, że to może być "długi i żmudny proces".

d34c2h1

- Odszkodowanie za to wszystko, co państwo niemieckie i naród niemiecki uczynili Polsce w latach 1939-45. Taki jest nasz cel. I to jest cel wpisujący się w koncepcję odbudowy normalności. Normalności w funkcjonowaniu państwa polskiego, bo dziesiątki państw na świecie uzyskała odszkodowanie od Niemiec, a Polska nie uzyskała - dodał polityk.

Szczególna rola Julii Przyłębskiej

Julia Przyłębska zajmuje szczególne miejsce w polskiej polityce. W swoim mieszkaniu ma regularnie spotykać się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim.

Sam prezes PiS przyznał w programie śniadaniowym TVP, że Julia Przyłębska to jego "odkrycie towarzyskie". - To jest moje odkrycie towarzyskie ostatnich lat, naprawdę przemiła osoba - przyznał Kaczyński. - Ona jest Prezesem Trybunału Konstytucyjnego, ale to są całkiem prywatne znajomości. Bardzo lubię u niej przybywać. Zresztą wiele osób u niej bywa - dodał.

Po raz kolejny zrobiło się o niej głośno za sprawą kolejnej odsłony afery mailowej. Jak wynika z ujawnionych wiadomości, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk miał omawiać z Julią Przyłębską najbliższe decyzje podejmowane przez TK.

Patriotyczne ławeczki. Posłanka nie wytrzymała: Bzdurne rzeczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d34c2h1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34c2h1
Więcej tematów