Trwa ładowanie...
mateusz morawiecki

Jarosław Kaczyński dokonał złego wyboru? Słychać narzekania na premiera

Zmiana szefa rządu - z Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego - miała poprawić wizerunek Polski na świecie. A mamy burzę wokół nowelizacji ustawy o IPN. Spięcie jest też w samym PiS. Politycy porównują premiera do jego poprzedniczki. Jest mniej dojrzały - mówią.

Share
Jarosław Kaczyński dokonał złego wyboru? Słychać narzekania na premiera
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d2x1n3a

Choć sondaże z pewnością nie odejmują obecnemu premierowi pewności siebie, mogą to robić głosy jego kolegów i koleżanek z Prawa i Sprawiedliwości. - Zgubiła go pewność siebie - tak o Morawieckim w rozmowie z "Polityką" mówiła jedna z posłanek Prawa i Sprawiedliwości.

Inny polityk z otoczenia prezesa Jarosława Kaczyńskiego stwierdził z kolei, że "usnął w nim polityk, a obudził się publicysta". Osoba z rządu poszła w swojej ocenie o krok dalej. Porównała Morawieckiego do jego poprzedniczki. Efekt? Na niekorzyść obecnego szefa rządu.

- Jest inaczej niż za czasu pani premier. Morawiecki zamiast długich narad, robi krótkie odprawy. Zarządza też za pomocą esemesów i maili. Zrobiło się bardziej korporacyjnie - oceniła.

d2x1n3a

Jako niepowodzenia Morawieckiego wymienia się sprawę ustawy o IPN i nagrody rozdane przedstawicielom rządu. Przypomnijmy, że nawet ojciec premiera Kornel Morawiecki przyznał, że jego syn zaliczył wpadkę w Monachium, mówiąc o "żydowskich sprawcach". Ma do niego pretensje, że nie mówił wtedy po polsku. Jego zdaniem wtedy by się nie przejęzyczył. - Za dobrze umie angielski. Gdyby mniej umiał, to byłoby lepiej dla Polski - stwierdził.

Zobacz także: Żakowski: „Polityka zagraniczna Morawieckiego to nie jest San Escobar. Jest dużo gorzej"

Źródło: "Polityka"

d2x1n3a

Podziel się opinią

Share
d2x1n3a
d2x1n3a
Więcej tematów