Trwa ładowanie...
d3m7czz

Jarosław Gowin znów w rządzie? "Temat rozmów koalicyjnych"

- Jeśli dojdzie do zmniejszenia liczby ministerstw, udział koalicjantów zostanie proporcjonalnie zmniejszony - stwierdził szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. I przyznał, że ewentualny powrót Jarosława Gowina do rządu nie jest wykluczony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski komentował m.in. kontrowersje wokół konwencji stambulskiej
Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski komentował m.in. kontrowersje wokół konwencji stambulskiej (East News)
d3m7czz

- Są tematy medialne, żyjące wśród dziennikarzy i inne sprawy, z którymi musimy się zmierzyć. Na pewno szybko zakończymy kwestie konwencji stambulskiej. Trzeba też rozmawiać na temat współpracy w koalicji - powiedział w rozmowie z TVP1 Krzysztof Sobolewski.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS przyznał, że "jeśli dojdzie do zmniejszenia liczby ministerstw, udział koalicjantów zostanie proporcjonalnie zmniejszony". I zaznaczył, że "kwestia powrotu Jarosława Gowina do rządu jest tematem rozmów koalicyjnych".

Poseł wyraził również jasne stanowisko ws. konwencji stambulskiej. - Nie może być tak, by w jej ramach narzucano nam treści ideologiczne i niezgodne z polską konstytucją - stwierdził. I dodał, że jej wypowiedzenie jest zapowiadaną wcześniej inicjatywą środowiska Zbigniewa Ziobry. - Obecnie trwają analizy, a decyzja zostanie ogłoszona w najbliższych tygodniach - dodał Sobolewski.

d3m7czz

Zobacz też: Mazowsze z dwiema stolicami? Radosław Fogiel: Mamy różne rozwiązania

Polityk przyznał też, że trwają prace nad projektem podziału Mazowsza. - Kiedy będzie dostępny publicznie, nie jest jeszcze postanowione. Chodzi o to, by Mazowsze nie było poszkodowane przy rozmaitych programach w porównaniu z Warszawą - stwierdził.

Źródło: TVP1

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3m7czz

Podziel się opinią

Share
d3m7czz
d3m7czz