Jarosław Gowin w szpitalu. Media o diagnozie
Jak informują media, Jarosław Gowin - lider Porozumienia i były wicepremier miał trafić do szpitala. Jak nieoficjalnie wiadomo, zdiagnozowano u niego depresję. Informację o pobycie w szpitalu potwierdziła rzeczniczka Porozumienia.
Jak informuje "Newsweek" Jarosław Gowin miał kilka dni temu trafić do szpitala. Według nieoficjalnych doniesień dziennikarzy, u byłego wicepremiera i lidera Porozumienia miano zdiagnozować depresję.
Jarosław Gowin w szpitalu. Media: Zdiagnozowano depresję
Ta ma być powodem nieustannych ataków, które mają trwać od miesięcy, na polityka i jego najbliższych.
"Haki" na Jarosława Gowina miały być zbierane jeszcze za czasów, gdy był wicepremierem i ministrem w rządzie PiS. Już wtedy służby miały sprawdzać działalność Gowina, a także jego rodziny. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że służby sprawdzały też jego działalność w internecie.
Zaproszenie Witek. Jasna deklaracja Polski 2050
- Od kilku dni Jarosław Gowin w związku z rekomendacjami lekarzy przebywa w szpitalu. Rodzina i przyjaciele proszą o zachowanie prywatności. Nie jesteśmy upoważnieni do przekazywania informacji w tym zakresie - przekazała w czasie konferencji prasowej Magdalena Sroka, rzeczniczka Porozumienia.
- Widać było po szefie od jakiegoś czasu, że jest zmęczony. Mocno odbijały się na nim odejścia z partii, ataki w mediach, to jak potraktowano go w sierpniu - przyznał z kolei w rozmowie z Wirtualną Polską jedna z osób ze środowiska Gowina.
Jarosław Gowin w szpitalu. Problemy polityka
Jarosław Gowin odszedł z rządu 10 sierpnia tego roku. Wcześniej wniosek o jego dymisję złożył premier Mateusz Morawiecki. Polityka z rządu oficjalnie odwołał prezydent Andrzej Duda.
Po informacji o dymisji Gowina Porozumienia oficjalnie wyszło z rządu PiS. Chwilę później zaczęły się polityczne roszady. Część posłów poszła za Marcinem Ociepą, inii zaś dołączyli do wcześniej utworzonej Partii Republikańskiej Adama Bielana, który jako pierwszy wszedł z spór z Jarosławem Gowinem. Ten dotyczył przywództwa w Porozumieniu, które, zdaniem Bielana, powinno przypaść jemu samemu.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.
Źródło: "Newsweek"