Trwa ładowanie...
d1gae3w

Jarosław Gowin odwołuje spotkanie z ambasador USA

Georgette Mosbacher chciała spotkać się z wicepremierem i ministrem nauki. Do rozmów jednak nie dojdzie - Jarosław Gowin odwołał spotkanie z ambasador. Powodem takiej decyzji ma być ostrzeżenie Mosbacher skierowane do polskich parlamentarzystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Georgette Mosbacher - ambasador USA z wizytą w Sejmie
Georgette Mosbacher - ambasador USA z wizytą w Sejmie (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
d1gae3w

Według źródeł "Do Rzeczy", wypowiedź ambasador została odebrana przez wicepremiera jako przykład nieformalnego nacisku na ustawodawcę i lobbowania za konkretną stacją telewizyjną. Mosbacher ostrzegła parlamentarzystów przed ostrą reakcją amerykańskiego Kongresu na ewentualne ograniczanie wolności prasy w Polsce.

Ambasada nie odniosła się jeszcze do informacji o odwołaniu spotkania. Nie zostały też oficjalnie potwierdzone przez resort.

Ambasador USA ostrzega

d1gae3w

Georgette Mosbacher podczas środowej wizyty w Sejmie spotkała się z członkami zespołu parlamentarnego Polska-Stany Zjednoczone. Głównym tematem rozmowy był temat wiz dla Polaków. Ambasador wyraźnie zaznaczyła, co może stanąć na przeszkodzie w staraniach o ich zniesienie.

Agencja Informacyjna Polska Press dotarła do treści nagrania, na którym zarejestrowano mocną wypowiedź Mosbacher.

Zobacz także: Marek Jakubiak apeluje do rządu ws. konfliktu Ukraina-Rosja

- Czy będzie jakiś procedowany projekt, co do którego państwo myślicie, że należy się zainteresować, czy też coś może nas niepokoić? (...) Powinniście mieć świadomość, że jedna rzecz, co do której Kongres amerykański się zgadza zarówno Demokraci, jak i Republikanie, to jest wolność prasy. I nie mogę tego mocniej wyrazić - mówiła.

d1gae3w

"To się wszystko może posypać"

Ambasador przekonywała, że Kongres pozytywnie nastawiony do Polski. Zarówno Demokraci, jak i Republikanie chętnie pomagają Polsce, bo wiedzą, że jesteśmy ich ważnym sojusznikiem. - Ale, to się może wszystko posypać, jeśli chodzi o wolność prasy, to tu wszystko jest czarno-białe w USA. I mówię to państwu, bo słyszę o tym ciągle - mówiła Mosbacher.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gae3w

Podziel się opinią

Share

d1gae3w

d1gae3w
Więcej tematów