Trwa ładowanie...

Jarosław Gowin: oczekuję istotnej korekty polityki rządu Tuska

- Rywalizowaliśmy, ale teraz ta rywalizacja jest skończona; trzymam kciuki za premiera Donalda Tuska, by wyciągnął dobre wnioski z kampanii - powiedział Jarosław Gowin komentując wyniki wyborów na szefa PO. Gowin zdobył w nich nieco ponad 20 proc. głosów. Polityk pytany o to, czy odejdzie z Platformy powiedział, że "nie ma powodu żeby odchodził z PO". Dodał też, że nie ma planów budowania własnego ugrupowania politycznego.

Share
d19uro8

Czytaj też: PO zdecydowało. Donald Tusk wygrywa wybory na szefa partii

Gowin podziękował kolegom z PO, którzy mimo "ogromnej akcji zniechęcania" zagłosowali na niego. Gowin powiedział, że cieszy się, że w Platformie jest tak dużo "ludzi wolnych". Dodał, że jest dumny z tego, że tak wiele osób zechciało obdarzyć go zaufaniem. Jak podkreślił, traktuje to jako wielkie zobowiązanie.

- Dziękuję tym osobom, które spotykałem na moim szlaku od Suwałk po Zieloną Górę, od Sopotu po Zakopane. Te rozmowy, spotkania bardzo wiele mi dały - zarówno materiału do przemyśleń, jak i zastrzyk ogromnej, pozytywnej energii - powiedział.

Gowin powiedział, że w czasie wyborów Tusk zarzucał mu, że buduje nową partię, ale ta partia, zdaniem Gowina, wewnątrz PO już istnieje. Dodał, że niska frekwencja jest dowodem na fiasko pomysłu organizowania wyborów w wakacje.

d19uro8

Polityk podkreślał, że oczekuje "istotnej korekty polityki rządu Tuska". - Bardzo liczę, trzymam kciuki za to, by to dzisiejsze zwycięstwo (Tusk - red.) przekuł w działania, które będą służyć Platformie, które będą służyć przede wszystkim Polsce - powiedział Gowin.

Na pytanie czy odejdzie z PO powiedział, że nie ma powodu żeby z Platformy odchodził. Poinformował natomiast, że jednym ze scenariuszy, jaki rozważa, jest start w wyborach prezydenta Krakowa.

Z oficjalnych danych wynika, że Donald Tusk zdobył 79,58 proc. głosów, a Jarosław Gowin - 20,42 proc. Frekwencja w głosowaniu wynosiła 51,12 proc.

Jeszcze przed ogłoszeniem wyników poseł PO Andrzej Biernat zapowiadał złożenie wniosku o usunięcie Gowina partii. Donald Tusk odniósł się do tej sprawy podczas konferencji prasowej. - Jeśli Jarosław Gowin będzie gotów szanować reguły i lojalność wobec całej naszej wspólnoty, nie widzę powodu, aby nie uczestniczył dalej w naszych pracach - powiedział premier. I zapowiedział, że zwróci się do tych działaczy PO, którzy zapowiadali wnioski o usunięcie Gowina z partii, by powstrzymali się z tego typu inicjatywami.

W reakcji na te słowa Andrzej Biernat powiedział, że nie wie jaką podejmie decyzję w sprawie wniosku.

d19uro8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19uro8
Więcej tematów