ycipk-3zgx8p

Jarosław Gowin oburzył Polaków. Pokłosie słów o zarobkach w miastach

Niewygodna dla PiS opinia Jarosława Gowina o zarobkach w miastach spotkała się z falą krytyki. "Oni żyją w innej rzeczywistości" - piszą oburzeni czytelnicy Wirtualnej Polski. O to, co tak bardzo zdenerwowało internautów, pytała redakcja Dziejesię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin oburzył słowami o zarobkach
Jarosław Gowin oburzył słowami o zarobkach (East News, Fot: Karol Makurat/REPORTER)
ycipk-3zgx8p

"Osiem tysięcy złotych na rękę w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań to nie są zarobki wysokie" - to jedno zdanie wystarczyło, by Internet zawrzał od krytyki słów Jarosława Gowina.

Ponad tysiąc głosów

Czy to prawda? Co o tej opinii twierdzą Polacy? O to zapytała redakcja Dziejesię w ankiecie opublikowanej na Facebooku.

ycipk-3zgx8p

Na początek kilka danych. W naszym badaniu swój głos oddało 1028 osób. Internauci mogli wyrazić swoje poparcie dla słów wicepremiera, bądź się z nimi nie zgodzić. Rację przyznało mu 403 czytelników Wirtualnej Polski (39 proc. badanych), a w kontrze stanęło 625 internautów (61 proc. badanych).

Zobacz także: PiS podnosi płacę minimalną. Sikorski: niech podniosą ją do poziomu płac dwórek prezesa NBP

Jarosław Gowin "mówi jak jest"

ycipk-3zgx8p

Za liczbami stoją też opinie. Te dla Jarosława Gowina okazały się bardziej łaskawe, niż nasza ankieta.

"Jeżeli ktoś ma dwójkę dzieci, parę kredytów i chce żyć w miarę na jakimś ludzkim poziomie, to jest to bardzo minimalna kwota. Niestety wszyscy wiemy jak jest w rzeczywistości" - pisze w słowach poparcia Krzysztof. Podobnego zdania jest też Jan, który twierdzi, że na życie od pierwszego do pierwszego wystarczy, chociaż "to nie dużo".

No ale co w momencie, gdy te osiem tysięcy zarabia oboje rodziców? Czy 16 tysięcy złotych dla czteroosobowej rodziny w dużym mieście zapewni życie na poziomie? Tu również głos zabrali nasi czytelnicy. "To są zarobki wystarczające. Zarabiając w największych polskich miastach osiem tysięcy nie jesteś bogaty... Po prostu nie ciułasz" - tłumaczy Przemek.

ycipk-3zgx8p

"Ja uważam, że to średnio. Zarabiam nie wiele mniej, utrzymuje rodzinę ale krezusem to ja się nie czuje" - podkreśla Jan. Jego zdanie, tak jak i wcześniej wymienionych czytelników WP jest więcej. To w większości mieszkańcy dużych miast: Wrocławia, Katowic, Warszawy czy też Szczecina.

Czytaj też: Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Gowin i 8 tysięcy kłopotów dla PiS

Jarosław Gowin "żyje w innej rzeczywistości"?

Nasi internauci nie szczędzili też krytyki pod adresem wicepremiera. Zwłaszcza, że nie była to jego pierwsza kontrowersyjna wypowiedź, w kwestii dotyczącej zarobków.

ycipk-3zgx8p

"Osiem tysięcy? Przecież mu 17 tysięcy netto nie wystarcza do pierwszego" - pisze Krzysiek. "Przecież Gowinowi od dawna nie wystarcza od pierwszego do pierwszego" - dodaje Dorota.

O zarobki padły też pytania ze strony mieszkańców mniejszych miejscowości. "A co z tymi, którzy mieszkają w mniejszych miastach? Proszę pojechać na wieś i zaopatrzyć się w sklepie. Ceny horrendalne! Dlatego ludzie zaopatrują się w mieście. Utrzymanie mieszkania? Pan nie martwi się o opał. Rocznie kosztuje około czterech tysięcy. Podatki też płacimy. Dostać się do miasta? Przecież nie jeździmy za darmo" - żali się Joanna.

Na to, jak odległa od realiów jest kwota podana przez Jarosława Gowina, uwagę zwrócił także pan Jarosław: "oni żyją w innej rzeczywistości" - podkreślił mężczyzna.

Wy również chcecie przekazać nam swoje opinie? Czekamy na nie pod adresem dziejesie.wp.pl! Wysyłajcie nam Wasze zdjęcia oraz nagrania!

ycipk-3zgx8p
Polub WP Wiadomości
ycipk-3zgx8p
ycipk-3zgx8p