ycipk-20vdp2

Jarosław Gowin: 8 tysięcy zł w miastach to nie są wysokie zarobki

- 8 tysięcy złotych na rękę w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań to nie są zarobki wysokie - powiedział Jarosław Gowin, tłumacząc w tej sposób projekt dotyczący zniesienia limitu składek na ZUS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin (East News)
ycipk-20vdp2

Jarosław Gowin komentował projekt dotyczący zniesienia limitu składek na ZUS. Jest wpisany w przyszłorocznym budżecie.

- Ponieważ uderza w klasę średnią, która w każdym demokratycznym kraju jest kołem zamachowym rozwoju cywilizacyjnego - powiedział Jarosław Gowin w Radiu Zet. Prowadząca program przypomniała, że obecnie roczne zarobki na poziomie 142 950 zł zwalniają z konieczności opłacania składek ZUS. W przeliczeniu na miesiące kwota ta wynosi 8 tysięcy złotych miesięcznie "na rękę".

W ocenie Gowina, należy się zastanowić, "czy te 140 tysięcy jest odpowiednią kwotą, czy ZUS nie powinien być zniesiony, zlikwidowany od nieco wyższych wynagrodzeń". - 8 tysięcy złotych na rękę w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań to nie są zarobki wysokie – podkreślił.

ycipk-20vdp2

Gowin o rodzinie

Jarosław Gowin skomentował także wystąpienie prezes PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji programowej partii. Kaczyńśki mówił, że dla PiS najistotniejsze są dwie wspólnoty: rodzina oraz naród. Oprócz złożenia nowych obietnic wyborczych wspomniał także o tym, że "rodzina jest dziś atakowana".

- Rodzinę widzimy tak - jedna kobieta, jeden mężczyzna, w stałym związku i ich dzieci - to jest rodzina - podkreślał prezes PiS.

Został za to zaatakowany przez swoich politycznych konkurentów. W Radiu Zet jego słowa tłumaczył wicepremier Jarosław Gowin. - Proszę nie próbować mi i ludziom wyznającym wartości chrześcijańskie wmawiać, że małżeństwo może być związkiem dwóch kobiet czy dwóch mężczyzn - skomentował.

- Prezes mówił o pewnym modelu rodziny. Przypisuje pani prezesowi Kaczyńskiemu poglądy, których nie wyznaje, ani nie powiedział - zaznaczył Gowin. Dodał także, że "w świetle przekonań, związek dwóch kobiet czy mężczyzn taką rodziną nie jest".

ycipk-20vdp2

Skomentował także słowa Kaczyńskiego o tym, że "dobry Polak, patriota, musi uznać prymat Kościoła, bo poza nim czeka nas tylko nihilizm". - Nie zgadzam się ze słowami tak sformułowanymi. Jeżeli Jarosław Kaczyński miał na myśli to, że bez chrześcijaństwa i bez bardzo ważnej instytucji, jaką jest Kościół katolicki, trudno sobie wyobrazić polskość, to oczywiście pod tymi słowami się podpiszę. Ale "polskość" zawsze była pluralistyczną wspólnotą wartości - powiedział.

Zobacz też: Krzyki w studiu. Zaczęło się od słów Jarosława Kaczyńskiego

ycipk-20vdp2

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-20vdp2

ycipk-20vdp2
ycipk-20vdp2