Trwa ładowanie...
d2q0iub

Jarosław Gowin: 8 tysięcy zł w miastach to nie są wysokie zarobki

- 8 tysięcy złotych na rękę w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań to nie są zarobki wysokie - powiedział Jarosław Gowin, tłumacząc w tej sposób projekt dotyczący zniesienia limitu składek na ZUS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin (East News)
d2q0iub

Jarosław Gowin komentował projekt dotyczący zniesienia limitu składek na ZUS. Jest wpisany w przyszłorocznym budżecie.

- Ponieważ uderza w klasę średnią, która w każdym demokratycznym kraju jest kołem zamachowym rozwoju cywilizacyjnego - powiedział Jarosław Gowin w Radiu Zet. Prowadząca program przypomniała, że obecnie roczne zarobki na poziomie 142 950 zł zwalniają z konieczności opłacania składek ZUS. W przeliczeniu na miesiące kwota ta wynosi 8 tysięcy złotych miesięcznie "na rękę".

W ocenie Gowina, należy się zastanowić, "czy te 140 tysięcy jest odpowiednią kwotą, czy ZUS nie powinien być zniesiony, zlikwidowany od nieco wyższych wynagrodzeń". - 8 tysięcy złotych na rękę w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań to nie są zarobki wysokie – podkreślił.

d2q0iub

Gowin o rodzinie

Jarosław Gowin skomentował także wystąpienie prezes PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji programowej partii. Kaczyńśki mówił, że dla PiS najistotniejsze są dwie wspólnoty: rodzina oraz naród. Oprócz złożenia nowych obietnic wyborczych wspomniał także o tym, że "rodzina jest dziś atakowana".

- Rodzinę widzimy tak - jedna kobieta, jeden mężczyzna, w stałym związku i ich dzieci - to jest rodzina - podkreślał prezes PiS.

Został za to zaatakowany przez swoich politycznych konkurentów. W Radiu Zet jego słowa tłumaczył wicepremier Jarosław Gowin. - Proszę nie próbować mi i ludziom wyznającym wartości chrześcijańskie wmawiać, że małżeństwo może być związkiem dwóch kobiet czy dwóch mężczyzn - skomentował.

- Prezes mówił o pewnym modelu rodziny. Przypisuje pani prezesowi Kaczyńskiemu poglądy, których nie wyznaje, ani nie powiedział - zaznaczył Gowin. Dodał także, że "w świetle przekonań, związek dwóch kobiet czy mężczyzn taką rodziną nie jest".

d2q0iub

Skomentował także słowa Kaczyńskiego o tym, że "dobry Polak, patriota, musi uznać prymat Kościoła, bo poza nim czeka nas tylko nihilizm". - Nie zgadzam się ze słowami tak sformułowanymi. Jeżeli Jarosław Kaczyński miał na myśli to, że bez chrześcijaństwa i bez bardzo ważnej instytucji, jaką jest Kościół katolicki, trudno sobie wyobrazić polskość, to oczywiście pod tymi słowami się podpiszę. Ale "polskość" zawsze była pluralistyczną wspólnotą wartości - powiedział.

Zobacz też: Krzyki w studiu. Zaczęło się od słów Jarosława Kaczyńskiego

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2q0iub

Podziel się opinią

Share
d2q0iub
d2q0iub
Więcej tematów