Trwa ładowanie...
d1yusge

Jarosław Gowin o nowej formacji: w polityce najważniejsza jest gospodarka

4 listopada, na Kongresie Polski Razem zostanie zaprezentowana nowa formacja - zapowiedział lider tego ugrupowania Jarosław Gowin. Ma ona poszerzyć obóz Zjednoczonej Prawicy. Kto wejdzie w jej skład?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin zapowiada utworzenie nowej formacji politycznej
Jarosław Gowin zapowiada utworzenie nowej formacji politycznej (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d1yusge

Na piątkowej konferencji w Sejmie Gowin powiedział, że poza Republikanami, jego ugrupowanie będzie współpracowało ze środowiskami wolnościowymi i samorządowymi.

- Łączy nas wiara w wolny rynek, w niskie podatki, w prywatną własność, a równocześnie przywiązanie do tradycyjnych wartości, takich jak naród, patriotyzm i wiara chrześcijańska - podkreślił wicepremier. - Wszystkich nas łączy też przekonanie, że w polityce najważniejsza jest gospodarka - dodał Gowin.

d1yusge

Jak mówił, środowiska samorządowe są "ważne", ponieważ "nacisk" w programie nowej partii zostanie położony właśnie na samorząd.

Kto pojawił się na konferencji razem z Jarosławem Gowinem? Liderowi Polski Razem towarzyszyli politycy tego ugrupowania m.in. wicemarszałek senatu Adam Bielan. Pojawili się także, zgodnie z wczesniejszymi zapowiedziami członkowie Stowarzyszenia "Republikanie" m.in. Marcel Klinowski, Karol Rabenda i Karolina Błeńska. Oprócz tego kilkunastu byłych działaczy partii Wolność, w tym wiceprezes Robert Anacki oraz była rzeczniczka Janusza Korwin-Mikkego Magdalena Papierz.

We wcześniejszych wypowiedziach, Gowin mówił, że prezes PiS Jarosław Kaczyński "wyrażał radość z tego poszerzenia".

d1yusge

Podziel się opinią

Share

d1yusge

d1yusge
Więcej tematów