Trwa ładowanie...
d3bx4qm

Gowin startuje z nową partią. Jutro oficjalna "premiera", ale my znamy skład formacji wcześniej

Trwają jeszcze ostatnie rozmowy, ale wszystko wydaje się jasne. Jarosław Gowin założył własną partię i zwerbował kilka znanych nazwisk. Oficjalna prezentacja odbędzie się w piątek, ale skład jest już mniej więcej znany. Przechodzą: Robert Anacki, Karol Rabenda, Marcel Klinowski oraz kilku samorządowców Platformy Obywatelskiej. Wszystko wskazuje też na to, że do partii dołączą posłowie Magdalena Błeńska i Zbigniew Gryglas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister nadal rekrutuje polityków
Minister nadal rekrutuje polityków (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d3bx4qm

Według ustaleń Agencji Informacyjnej Polska Press, Jarosław Gowin ogłosi utworzenie nowej partii w piątek. To będzie fuzja Polski Razem Zjednoczonej Prawicy i Stowarzyszenia "Republikanie". W skład nowej partii wejdą na pewno Karol Rabenda i Marcel Klinowski.

Oprócz tego kilkunastu działaczy partii Wolność, w tym wiceprezes Robert Anacki. Możliwe, że dołączą samorządowcy Platformy Obywatelskiej. Ilu? Nie wiadomo.

d3bx4qm

Pewne jest raczej przejście posłanki Magdaleny Błeńskiej. Głośnym transferem ma być Zbigniew Gryglas, który odszedł z Nowoczesnej. Poseł ma dołączyć do partii Gowina w ciągu kilku tygodni.

Nadal jednak nie wiadomo, jak będzie nazywała się nowa partia. Znamy jednak cel formacji. Ma powalczyć w wyborach samorządowych. Jak ustaliła AIP, dotychczasowy prezes Stowarzyszenia "Republikanie" Karol Rabenda będzie starał się o mandat radnego miasta Gdańsk.

Jarosław Gowin ma rozmach, lista kandydatów jest długa

Wcześniej informowaliśmy, że werbowani są również politycy Kukiz'15 oraz Kongresu Nowej Prawicy. Gowin chciałby przejąć posłów: Tomasza Rzymkowskiego, Bartosza Józwiaka, Józefa Brynkusa, Jakuba Kuleszę (wszyscy Kukiz'15) oraz Jacka Wilka z Kongresu Nowej Prawicy. Nie wiadomo w tej chwili, jak poszły rozmowy z nimi.

d3bx4qm

Wiemy za to, że deklaracja Jarosława Gowina o tworzeniu nowej partii to sposób na ucieczkę z narożnika, do którego zepchnęli go liderzy PiS i Solidarnej Polski. Ponadto to pretekst do zmiany nazwy Polski Razem, która się myli z lewicową partią Razem.

Słynne głosowanie w Sejmie i dziwna reakcja Gowina - zobacz

d3bx4qm

Podziel się opinią

Share

d3bx4qm

d3bx4qm
Więcej tematów