Trwa ładowanie...
d2nhtuz

Zbigniew Gryglas odchodzi z Nowoczesnej. "Dla partii ważna jest spójność ideowa"

Z Nowoczesną rozstaje się poseł Zbigniew Gryglas. W partii miano od kilku tygodni rozważać taki scenariusz. Nie dało się ukryć różnicy w poglądach między posłem a resztą klubu parlamentarnego. Pod koniec września Nowoczesna ukarała Zbigniewa Gryglasa naganą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas odchodzi z partii
Poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas odchodzi z partii (PAP, Fot: Rafał Guz)
d2nhtuz

O decyzji jako pierwszy poinformował portal 300polityka.pl. Zbigniew Gryglas i Ryszard Petru wydali wspólne oświadczenie. Stwierdzili w nim, że "istnieją znaczne rozbieżności merytoryczne między poglądami Posła Zbigniewa Gryglasa a linią programową Nowoczesnej. Rozbieżności te dotyczą takich kwestii jak wizja Państwa i społeczeństwa, kwestie światopoglądowe" – napisano w oświadczeniu.

W oświadczeniu podkreślono, że dla każdej partii ważna jest spójność ideowa i nie ma sensu jej naginać. "Dlatego postanowiliśmy, że nasze polityczne drogi się rozejdą" - napisali Ryszard Petru i Zbigniew Gryglas.

Pod koniec września Zbigniew Gryglas został ukarany naganą, a w uzasadnieniu decyzji stwierdzono, że powodem jest "zajmowanie postaw sprzecznych z programem i ideami Nowoczesnej, w szczególności takich, które mogą być odbierane za przejaw przyzwalania na zachowania nacjonalistyczne i ksenofobiczne". Chodzi o opaskę Narodowych Sił Zbrojnych, którą poseł założył, gdy Sejm uczcił tę formację.

d2nhtuz

Zobacz też: poseł Nowoczesnej chce zakazu pracy dla studentów. Jego zdaniem młodzi ludzie przez obowiązki w pracy opuszczają zajęcia na uczelniach,

Już wcześniej poseł wzbudzał kontrowersje wypowiedziami na temat in vitro i kandydatury Pawła Rabieja na prezydenta Warszawy, której Zbigniew Gryglas nie poparł. Jak tłumaczył kilka miesięcy temu, jako kandydata na prezydenta Warszawy widziałby doświadczonego w zarządzaniu przedsiębiorce lub samorządowca.

d2nhtuz

Podziel się opinią

Share

d2nhtuz

d2nhtuz
Więcej tematów