Trwa ładowanie...
d3lehsg

Jarosław Gowin o aborcji: "okrzykną mnie cynikiem albo oportunistą"

- Polityków obowiązuje etyka odpowiedzialności, a więc troska o skutki - przypomniał wicepremier Jarosław Gowin. Minister nauki zapewnia, że PiS w nowej kadencji podejmie kwestię aborcji. Polityk odniósł się również do afery z Marianem Banasiem, przypominając jego "nieposzlakowaną opinię".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicepremier Jarosław Gowin podkreślił, że Marian Banaś cieszył się dużym szacunkiem
Wicepremier Jarosław Gowin podkreślił, że Marian Banaś cieszył się dużym szacunkiem (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d3lehsg

- W obu przypadkach - zarówno bardzo permisywnej ustawy o in vitro, jak i dopuszczalności aborcji eugenicznej - jestem przeciwnikiem obowiązujących rozwiązań - powiedział w rozmowie z portalem gazeta.pl wicepremier Jarosław Gowin.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego dodał, że jednocześnie nie zamierza dążyć do zmieniania ich "bez oglądania się na skutki długofalowe". - Najpierw trzeba przekonać Polaków, że obecne przepisy są niezgodne z obiektywnym porządkiem moralnym - uznał.

d3lehsg

I dodał: "moraliści okrzykną mnie cynikiem albo oportunistą. Trudno".

Biedroń wstrząśnięty spotem WP. Zaskakujące słowa o Jarosławie Kaczyńskim

Jarosław Gowin o Marianie Banasiu: należał do najbardziej zasłużonych

Wicepremier Jarosław Gowin odniósł się również do afery związanej z prezesem NIK Marianem Banasiem. Zapewnił, że nie wiedział o zaskakującej działalności prowadzonej w jego kamienicy.

- To prawda, byłem świadkiem upadku wielu moich autorytetów z czasów podziemnej "Solidarności". Ale prezes Banaś po 1989 r. należał do grona najbardziej zasłużonych dla państwa urzędników - zauważył.

d3lehsg

Przyznał, że ujawnione przez TVN kwestie wymagają wyjaśnienia. - Nawet jeśli miałoby nas to zaboleć - dodał wicepremier.

Gowin wypowiedział się tez nt. planów na kolejne lata ewentualnych rządów PiS. - Jeśli chodzi o jakość usług publicznych, to będzie to największe wyzwanie na następną kadencję. Rzeczywiście, reformy służby zdrowia, edukacji i innych usług publicznych wymagają kontynuacji. A w niektórych obszarach korekty, tego nie kwestionuję - zaznaczył.

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lehsg

Podziel się opinią

Share

d3lehsg

d3lehsg
Więcej tematów