Trwa ładowanie...
d3yakd6

Jarosław Gowin nadal jeździ rządową limuzyną. "Dostał pogróżki"

Jarosław Gowin po 30 dniach od dymisji z funkcji wicepremiera nie przestanie korzystać z rządowej limuzyny. - Dostawał pogróżki, o których zawiadomił Służbę Ochrony Państwa - stwierdza w rozmowie z "Faktem" współpracownik Gowina. Lider Porozumienia korzysta nadal z ochrony SOP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin nadal jeździ rządową limuzyną. "Dostał pogróżki" (zdj. ilustracyjne)
Jarosław Gowin nadal jeździ rządową limuzyną. "Dostał pogróżki" (zdj. ilustracyjne) (PAP)
d3yakd6

Kiedy Jarosław Gowin odchodził ze stanowiska wicepremiera, na mocy niejawnego rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych miał korzystać jeszcze przez 30 dni, ale ten okres minął - wyjaśnia "Fakt". Dziennik wyjaśnia, że Gowin nie zwrócił jednak - jak podkreślono - luksusowego auta. Nadal również jego bezpieczeństwa strzegą funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa.

- Stało się tak po konsultacji SOP z policją i sprawdzeniu pogróżek - mówi gazecie osoba z otoczenia byłego wiceszefa rządu. Zarówno limuzynę, jak i ochronę Jarosław Gowin ma mieć przydzielone na czas nieokreślony.

Kto jednak groził wicepremierowi? Z ustaleń "Faktu" wynika, że groźby zaczęły spływać chwilę po jego dymisji z rządu.

d3yakd6

Zobacz też: Odmrażanie gospodarki. Prof. Marian Zembala o decyzjach rządu

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

- Jedna z osób, która wysyłała pogróżki, ma przeszłość kryminalną, stąd decyzja o ochronie do czasu wyjaśnienia całej sprawy - mówi informator gazety.

d3yakd6

Współpracownik Gowina poinformował, że wiadomości z pogróżkami przychodziły pocztą elektroniczną oraz SMS-ami na numer prywatnej komórki polityka.

Jarosław Gowin: renegocjacja umowy koalicyjnej z PiS-em jest konieczna

- Kiedy wybory? Piłka jest po stronie opozycji. W praktyce marszałek ma do wyboru dwie daty: 28 czerwca lub 5 lipca - mówi Jarosław Gowin w rozmowie z Marcinem Makowskim dla WP. - To od tempa prac opozycyjnej większości senackiej zależy, czy kalendarz skonstruowany przez Elżbietę Witek da ewentualnym nowym kandydatom jeden, czy też dwa tygodnie na zebranie podpisów - dodaje prezes Porozumienia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yakd6

Podziel się opinią

Share
d3yakd6
d3yakd6
Więcej tematów