Trwa ładowanie...
d31i5c1

Janusz Korwin-Mikke chce likwidacji 500+. "Nikomu nic nie wolno dawać"

Jeden z najbogatszych posłów, Janusz Korwin-Mikke, który sam pobiera 500+, uważa, że należy zlikwidować ten dodatek. Jest także przeciwny wypłacaniu trzynastej emerytury. - Jestem za całkowitą likwidacją polityki społecznej! - mówi polityk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke jest przeciwny wypłacaniu 500+
Janusz Korwin-Mikke jest przeciwny wypłacaniu 500+ (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d31i5c1

Jeden z liderów Konfederacji, poseł Janusz Korwin-Mikke, bardzo krytycznie ocenia politykę społeczną PiS. W rozmowie z "Super Expressem" tłumaczy, dlaczego jest jej przeciwny.

Zobacz także: Szczere wyznanie żony Janusza Korwin-Mikkego

- Redystrybucja polega na tym, że zabieram Kowalskiemu i daję Wiśniewskiemu. Obecna władza szkodzi Polsce, bo nie można zabierać jednym i dawać drugim! - tłumaczy "SE". - 500+ jest absolutnie do kasacji. To jest szkodliwy program, bo jeśli państwo płaci na dziecko, to w tym momencie dziecko jest własnością państwa, a tak być nie może! - dodaje.

d31i5c1

Zobacz też: WOŚP 2020. Wicerzecznik PiS przyszedł do studia bez serduszka, wyszedł już z nim

Polityk jest także przeciwny wypłacaniu trzynastej emerytury.

Zobacz także: Janusz Korwin-Mikke wybrał asystentów. To jego żona, córka i zięć

- Nikomu nic nie wolno dawać. Jeśli daje się pieniądze na socjal, zachęca się ludzi do tego, aby byli biedni. To jest szkodliwe - tłumaczy.

Co ciekawe, Janusz Korwin-Mikke, sam przyznaje, że pobiera 500 plus. A do biednych nie należy - swój majątek wycenia na ok. 10 mln zł.

Źródło: se.pl

d31i5c1

Podziel się opinią

Share

d31i5c1

d31i5c1
Więcej tematów