Trwa ładowanie...

Janusz Korwin-Mikke chce likwidacji 500+. "Nikomu nic nie wolno dawać"

Jeden z najbogatszych posłów, Janusz Korwin-Mikke, który sam pobiera 500+, uważa, że należy zlikwidować ten dodatek. Jest także przeciwny wypłacaniu trzynastej emerytury. - Jestem za całkowitą likwidacją polityki społecznej! - mówi polityk.

Share
Janusz Korwin-Mikke chce likwidacji 500+. "Nikomu nic nie wolno dawać"Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d168eel

Jeden z liderów Konfederacji, poseł Janusz Korwin-Mikke, bardzo krytycznie ocenia politykę społeczną PiS. W rozmowie z "Super Expressem" tłumaczy, dlaczego jest jej przeciwny.

- Redystrybucja polega na tym, że zabieram Kowalskiemu i daję Wiśniewskiemu. Obecna władza szkodzi Polsce, bo nie można zabierać jednym i dawać drugim! - tłumaczy "SE". - 500+ jest absolutnie do kasacji. To jest szkodliwy program, bo jeśli państwo płaci na dziecko, to w tym momencie dziecko jest własnością państwa, a tak być nie może! - dodaje.

d168eel

Zobacz też: WOŚP 2020. Wicerzecznik PiS przyszedł do studia bez serduszka, wyszedł już z nim

Polityk jest także przeciwny wypłacaniu trzynastej emerytury.

- Nikomu nic nie wolno dawać. Jeśli daje się pieniądze na socjal, zachęca się ludzi do tego, aby byli biedni. To jest szkodliwe - tłumaczy.

Co ciekawe, Janusz Korwin-Mikke, sam przyznaje, że pobiera 500 plus. A do biednych nie należy - swój majątek wycenia na ok. 10 mln zł.

Źródło: se.pl

d168eel
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d168eel
d168eel
Więcej tematów