Trwa ładowanie...
d4jbwwm

Janusz Korwin-Mikke wybrał asystentów. To jego żona, córka i zięć

Asystentami społecznymi posła Konfederacji będą członkowie jego rodziny. Polityk nie widzi w tym problemu i podkreśla, że za tę funkcję nie pobiera się wynagrodzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke i jego żona Dominika
Janusz Korwin-Mikke i jego żona Dominika (East News)
d4jbwwm

Jak podaje "Rzeczpospolita", Korwin-Mikke funkcje asystentów społecznych powierzył żonie Dominice, córce Korynnie i jej mężowi, czyli swojemu zięciowi, Bartłomiejowi Pejo, który bez powodzenia startował w październikowych wyborach parlamentarnych.

Asystenci społeczni w odróżnieniu od pracowników biur poselskich nie pobierają wynagrodzenia. Mogą jedynie ubiegać się o zwrot kosztów podróży. Przysługują im również specjalne przepustki do Sejmu. Jak twierdzi Korwin-Mikke, właśnie ostatni czynnik zdecydował o tym, by asystentami mianować członków rodziny.

Co więcej, wszyscy troje od dawna współpracują z politykiem. Korwin-Mikke obecną żonę poznał w 2009 roku na zjeździe jego ówczesnej partii, czyli Unii Polityki Realnej. Również jego córka Korynna funkcjonuje w strukturach partii KORWiN. Z kolei Bartłomiej Pejo jest liderem struktury partyjnej w Lublinie i wicestarostą powiatu w Świdniku.

d4jbwwm

Prawo po stronie Janusza Korwin-Mikkego

Należy podkreślić, że przepisy nie zakazują powoływania na stanowisko asystenta społecznego członków rodziny. Korwin-Mikke słynie z promowania członków swojej rodziny i angażowania ich w działalność polityczną. W niedawnych wyborach parlamentarnych z list Konfederacji wystartowało aż czterech kandydatów o tym nazwisku. Oprócz seniora rodu i jego żony o miejsce w parlamencie ubiegali się także jego synowie Kacper i Jacek oraz synowa Anna. Mandatów nie uzyskali, ale mimo niskich miejsc na listach zanotowali dobre wyniki.

Źródło: "Rzeczpospolita"

d4jbwwm

Zobacz też: Beata Szydło szefową kampanii Dudy? Wicerzecznik PiS: to byłoby niezłe rozwiązanie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jbwwm

Podziel się opinią

Share

d4jbwwm

d4jbwwm
Więcej tematów