Trwa ładowanie...

Konfederacja już wie, jak wyda miliony z budżetu

Przywódcy Konfederacji ustalili, jak będą wydawać środki z subwencji, którą udało im się pozyskać po wygranej w jesiennych wyborach. Chodzi o sumę 27 mln zł.
Share
Konfederacja otrzyma ponad 27 mln zł subwencji
Konfederacja otrzyma ponad 27 mln zł subwencjiŹródło: East News
dycu6kx

Dzięki rekordowo wysokiej subwencji, Konfederacja będzie pobierać ponad 6 mln zł rocznie. Pierwsza transza z budżetu ma trafić do partii w kwietniu.

Konfederacja formalnie jest jedną partią, ale zrzesza polityków o różnych poglądach i interesach. - Mamy ustaloną zasadę wydatkową, to nie jest kwestia podziału. Połowa środków ma iść na fundusz wyborczy. Wiadomo również, że pieniądze będą potrzebne na bieżące administrowanie, zarządzanie partią, fundusz ekspercki - powiedział Interii Robert Winnicki.

Działacze zwracają uwagę, że kampania prezydencka odbędzie się niestety bez środków z budżetu. - Tak idiotyczne jest obowiązujące prawo. Obecnie zbieramy po 30 zł za możliwość głosowania w prawyborach. Później będziemy zbierać darowizny na kampanię prezydencką. To jest rzeczywistość - nie kryje oburzenia Krzysztof Bosak.

dycu6kx

Spokoju nie traci lider ugrupowania Janusz Korwin-Mikke. - Na pewno damy sobie radę. Weźmie się pożyczkę albo coś - powiedział Interii polityk.

Szarpanina w Sejmie. Opozycja chce reakcji Straży Marszałkowskiej

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Interia

dycu6kx

Podziel się opinią

Share
dycu6kx
dycu6kx
Więcej tematów