Trwa ładowanie...
d4jvwrw

Konfederacja już wie, jak wyda miliony z budżetu

Przywódcy Konfederacji ustalili, jak będą wydawać środki z subwencji, którą udało im się pozyskać po wygranej w jesiennych wyborach. Chodzi o sumę 27 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konfederacja otrzyma ponad 27 mln zł subwencji
Konfederacja otrzyma ponad 27 mln zł subwencji (East News)
d4jvwrw

Dzięki rekordowo wysokiej subwencji, Konfederacja będzie pobierać ponad 6 mln zł rocznie. Pierwsza transza z budżetu ma trafić do partii w kwietniu.

Konfederacja formalnie jest jedną partią, ale zrzesza polityków o różnych poglądach i interesach. - Mamy ustaloną zasadę wydatkową, to nie jest kwestia podziału. Połowa środków ma iść na fundusz wyborczy. Wiadomo również, że pieniądze będą potrzebne na bieżące administrowanie, zarządzanie partią, fundusz ekspercki - powiedział Interii Robert Winnicki.

Działacze zwracają uwagę, że kampania prezydencka odbędzie się niestety bez środków z budżetu. - Tak idiotyczne jest obowiązujące prawo. Obecnie zbieramy po 30 zł za możliwość głosowania w prawyborach. Później będziemy zbierać darowizny na kampanię prezydencką. To jest rzeczywistość - nie kryje oburzenia Krzysztof Bosak.

d4jvwrw

Spokoju nie traci lider ugrupowania Janusz Korwin-Mikke. - Na pewno damy sobie radę. Weźmie się pożyczkę albo coś - powiedział Interii polityk.

Szarpanina w Sejmie. Opozycja chce reakcji Straży Marszałkowskiej

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Interia

d4jvwrw

Podziel się opinią

Share

d4jvwrw

d4jvwrw
Więcej tematów