Trwa ładowanie...
d2e8pt8

Janina Ochojska nie zrezygnuje z prezesowania PAH. Wyjaśniła, dlaczego chce iść do PE

Działaczka społeczna wyjaśniła, że zamierza postać szefową Polskiej Akcji Humanitarnej, bo za prezesurę nie pobiera wynagrodzenia. W Parlamencie Europejskim chce pracować nad "zwiększeniem pomocy w miejscach, gdzie ludzie są dotknięci ubóstwem czy nie mają dostępu do wody".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janina Ochojska nie zamierza rezygnować ze stanowiska prezesa Polskiej Agencji Humanitarnej
Janina Ochojska nie zamierza rezygnować ze stanowiska prezesa Polskiej Agencji Humanitarnej (East News, Fot: Beata Zawrzel)
d2e8pt8

Janina Ochojska otworzy listę Koalicji Europejskiej w województwach dolnośląskim i opolskim. Rekomendację ogłosił w piątek na konferencji prasowej w Sejmie Grzegorz Schetyna. - Kiedy przedstawiono mi tę propozycję, była dla mnie dużym zaskoczeniem, dlatego że nigdy nie myślałam o tym, żeby wchodzić do polityki - powiedziała działaczka społeczna na antenie TVN24.

Jak sama przyznała nie zamierza rezygnować ze swojej dotychczasowej funkcji. - Ja pozostanę prezesem Polskiej Akcji Humanitarnej, ponieważ za wykonywanie tej czynności nie pobieram żadnego wynagrodzenia. Prawo mi na to pozwala. Zresztą do Parlamentu Europejskiego chcę wejść jako szefowa organizacji rozwojowej - tłumaczyła.

d2e8pt8

Wyjaśniła również na jakich polach i w jakim kierunku chce pracować w PE. - Chcę zwiększenia pomocy na miejscu w tych państwach, gdzie ludzie są dotknięci długotrwałym ubóstwem czy nie mają dostępu do wody. Zamierzam być ich głosem jak i tych, którzy umierają z głodu. Tam, gdzie toczą się konflikty, należy stwarzać w pobliżu tych krajów możliwości przetrwania dla ludzi - podsumowała.

Zobacz także: Dulkiewicz wróciła do Platformy. Bierze udział w posiedzeniach zarządu

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2e8pt8

Podziel się opinią

Share
d2e8pt8
d2e8pt8
Więcej tematów