Trwa ładowanie...
d3i7mpl

Jan Śpiewak skazany. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z miejskim aktywistą

"Właśnie zakończyło się spotkanie Andrzeja Dudy z Janem Śpiewakiem" - przekazał późnym wieczorem w niedzielę na Twitterze Marcin Kędryna. Dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta nie ujawnił szczegółów spotkania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda (zdj. arch.)
Prezydent Andrzej Duda (zdj. arch.) (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d3i7mpl
  • W niedzielę prezydent Andrzej Duda spotkał się z Janem Śpiewakiem
  • Miejski aktywista został prawomocnie skazany ws. zniesławienia mecenas Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej
  • Śpiewak zapowiedział, że nie zamierza płacić ani grzywny, ani nawiązki dla córki byłego ministra sprawiedliwości

Późnym niedzielnym wieczorem prezydent Andrzej Duda spotkał się z miejskim aktywistą Janem Śpiewakiem. - Nie wiem czego dotyczyło spotkanie ponieważ nie brałem w nim udziału - przyznał w rozmowie z WP Marcin Kędryna. Dyrektor biura prasowego prezydenta dodał, że o "spotkaniu ze Śpiewakiem wiedział od soboty", jednak nie chciał udzielić dodatkowych informacji.

W sprawie warszawskiego aktywisty wypowiedział się także premier Mateusz Morawiecki. "Śpiewak stanął do walki z mafią reprywatyzacyjną. Walczył dzielnie o godność osób pokrzywdzonych przez bandytów i oszustów. Staram się publicznie nie komentować decyzji sądów, ale akurat ten przypadek wymaga odstępstwa od tej zasady" - napisał szef rządu. I uznał, że wyrok sądu w jego mniemaniu jest "kompletnie niezrozumiały".

d3i7mpl

Przypomnijmy, że w piątek Śpiewak został prawomocnie skazany ws. zniesławienia mecenas Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej. Chodzi o jego internetowy wpis na Twitterze. Zarzucił on w nim córce byłego ministra sprawiedliwości, że ta brała udział w nielegalnej reprywatyzacji w stolicy. Później w wielu wypowiedziach powtarzał tę tezę.

Zobacz też: Jurek Owsiak prezydentem? Jest odpowiedź

W piątek sąd drugiej instancji skazał Śpiewaka i nakazał mu zapłacić 5 tys. złotych grzywny i 10 tys. zł nawiązki. Aktywista zapowiedział, że kary płacić nie zamierza. Uzasadnienie wyroku jest wciąż niejawne, jednak głos zabrał sam skazany.

d3i7mpl

"Przegrałem. Sąd uczynił mnie kryminalistą. Za obronę słabszych, za obronę sprawiedliwości. Za ujawnienie, że córka ministra Ćwiąkalskiego brała udział w nielegalnej reprywatyzacji kamienicy na Ochocie jako kurator 120-latka" - napisał Jan Śpiewak na Facebooku, dodając, że jest jedyną osobą skazaną już dwukrotnie prawomocnym wyrokiem w związku z aferą reprywatyzacyjną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3i7mpl

Podziel się opinią

Share

d3i7mpl

d3i7mpl
Więcej tematów