Trwa ładowanie...

Jan Maria Jackowski z PiS próbował wybrnąć z trudnego pytania. "Nie bądźmy takimi konserwatystami"

PiS kolejną zmianą prowokuje tych, którzy zarzucają mu upolitycznianie niezależnych instytucji. Chce, by członków PKW wybierali politycy, a nie sędziowie. Senator Jan Maria Jackowski poproszony o komentarz w tej sprawie, wydał się zaskoczony i nieprzekonany.

Share
Jan Maria Jackowski z PiS próbował wybrnąć z trudnego pytania. "Nie bądźmy takimi konserwatystami"
Źródło: East News, Fot: Foto Olimpik/REPORTER
di3oe0c

"Dlaczego politycy mają wybierać PKW?" - zapytała Jana Marię Jackowskiego dziennikarka Justyna Dobrosz-Oracz. Senator PiS zaskoczył odpowiedzią.

Początkowo wydawało się, że nie wie, co odpowiedzieć. "Yyy... pani redaktor... Jak to po co, dlaczego muszą wybierać?" - powiedział. Próbował jednak wybrnąć z sytuacji i zaznaczył, że sprawa jest banalna.

di3oe0c

"Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: a kto ma wybierać?" - dodał. Na postawione przez niego pytanie odpowiedziała dziennikarka: "Sędziowie, jak do tej pory".

Potem polityk znowu zadziwił. "No dobrze, ale czas może zmienić czasami... Nie bądźmy takimi konserwatystami, że wszystko musi być na wieczną rzeczy pamiątkę, jak kiedyś było" - podkreślił Jackowski.

Obecny szef PKW Wojciech Hermeliński ostrzegł przed upolitycznianiem PKW. Skrytykował zmianę polegającą na tym, że siedmiu na dziewięciu przedstawicieli wybierze Sejm.

Sędzia TK Grzegorz Jędrejek, który miałby zastąpić Hermelińskiego zapewnia, że jest "całkowicie apolityczny".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

di3oe0c

Podziel się opinią

Share
di3oe0c
di3oe0c
Więcej tematów