Trwa ładowanie...
d5kaxvd

Jan Maria Jackowski z PiS próbował wybrnąć z trudnego pytania. "Nie bądźmy takimi konserwatystami"

PiS kolejną zmianą prowokuje tych, którzy zarzucają mu upolitycznianie niezależnych instytucji. Chce, by członków PKW wybierali politycy, a nie sędziowie. Senator Jan Maria Jackowski poproszony o komentarz w tej sprawie, wydał się zaskoczony i nieprzekonany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senator PiS odniósł się do zmian w PKW
Senator PiS odniósł się do zmian w PKW (East News, Fot: Foto Olimpik/REPORTER)
d5kaxvd

"Dlaczego politycy mają wybierać PKW?" - zapytała Jana Marię Jackowskiego dziennikarka Justyna Dobrosz-Oracz. Senator PiS zaskoczył odpowiedzią.

Początkowo wydawało się, że nie wie, co odpowiedzieć. "Yyy... pani redaktor... Jak to po co, dlaczego muszą wybierać?" - powiedział. Próbował jednak wybrnąć z sytuacji i zaznaczył, że sprawa jest banalna.

"Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: a kto ma wybierać?" - dodał. Na postawione przez niego pytanie odpowiedziała dziennikarka: "Sędziowie, jak do tej pory".

d5kaxvd

Potem polityk znowu zadziwił. "No dobrze, ale czas może zmienić czasami... Nie bądźmy takimi konserwatystami, że wszystko musi być na wieczną rzeczy pamiątkę, jak kiedyś było" - podkreślił Jackowski.

Obecny szef PKW Wojciech Hermeliński ostrzegł przed upolitycznianiem PKW. Skrytykował zmianę polegającą na tym, że siedmiu na dziewięciu przedstawicieli wybierze Sejm.

Sędzia TK Grzegorz Jędrejek, który miałby zastąpić Hermelińskiego zapewnia, że jest "całkowicie apolityczny".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5kaxvd

Podziel się opinią

Share
d5kaxvd
d5kaxvd
Więcej tematów