Trwa ładowanie...
d202ust

Jakub Stefaniak: Pałac Kultury powinien zostać obłożony mchem. Oryginalny pomysł PSL

Warszawski Pałac Kultury należy obłożyć mchem, aby służył jako "kurtyna antysmogowa". Taki pomysł zgłosił kandydat PSL na prezydenta Warszawy Jakub Stefaniak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakub Stefaniak
Jakub Stefaniak (East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter)
d202ust

O swoim pomyśle na centralny obiekt stolicy Stefaniak mówił w niedzielnym wywiadzie w Radiu Zet. Pytany o zgłaszany przez Jana Śpiewaka projekt budowy "warszawskiego parku centralnego" w miejscu Placu Defilad, polityk PSL poparł inicjatywę. Ale dorzucił też coś od siebie.

- Mam pomysł, który może być pomysłem ciekawym, ponieważ funkcjonuje już w wielu miejscach na świecie, ale także w Polsce. Zostawić Pałac Kultury i sprawić, żeby jego powierzchnia służyła nam jako kurtyna antysmogowa. Obłożyć go mchem, przynajmniej po części - powiedział rzecznik prasowy ludowców. - Jest taki gatunek mchu, który może być położony na ścianach budynków. To jest mech, który pochłania ten cały syf, który jest w powietrzu, oczyszcza to powietrze - tłumaczył.

Inną ideą kandydata PSL na zagospodarowanie terenów wokół budynku jest stworzenie miejsca na "slow foodowy targ". Według jego wizji, miałby to być bazar z produktami dobrej jakości i o niskich cenach, tak by "senior, któremu często nie starcza do pierwszego, mógł sobie tę żywność dobrej jakości kupić".

d202ust

Przeczytaj także: Warszawiacy zachwyceni projektem Parku Centralnego. Oto powody, dlaczego z pewnością nie powstanie

Stefaniak murem za Okęciem

Kandydat PSL na prezydenta Warszawy zdecydowanie sprzeciwił się wygaszaniu lotniska Chopina. Stwierdził, że obsługą rosnącej liczby pasażerów zamiast planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego mogą zająć się lotniska w Modlinie i Radomiu.

- Mazowsze powinno się rozwijać w sposób zrównoważony, trzeba inwestować w te lotniska, które już mamy, a nie w lotnisko, które jest tylko na papierze - podkreślił. - Nie wyobrażam sobie, że w momencie, kiedy zlikwidujemy to lotnisko, przez jakiś czas większość mieszkańców Warszawy będzie jechało dziewięćdziesiąt kilometrów - bo taki jest plan PiS - do Radomia, żeby gdzieś polecieć - dodał Stefaniak..

d202ust

Według polityka ludowców, planem PiS na lotnisko na Okęciu jest uczynienie go portem "tylko dla najbogatszych".

- Chcą jednocześnie zostawić WPL, czyli Wojskowy Port Lotniczy [miejsce startów samolotów rządowych], żeby sobie sami tyłki, przepraszam za wyrażenie, wozili - stwierdził Stefaniak.

Zobacz również: Czy potrzebny jest nam Centralny Port Lotniczy?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d202ust

Podziel się opinią

Share

d202ust

d202ust
Więcej tematów