Trwa ładowanie...

Jaki: nie ma zamiarów wystawienia Europejskiego Nakazu Aresztowania Tuska

Nie ma zamiarów wystawienia Europejskiego Nakazu Aresztowania Donalda Tuska - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Share
Jaki: nie ma zamiarów wystawienia Europejskiego Nakazu Aresztowania Tuska
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d10l5x4

W czwartek brytyjski dziennik "Financial Times" powołując się na dwóch wysokich rangą dyplomatów z UE, napisał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński odmówił ostatnio poparcia reelekcji Tuska w prywatnych rozmowach, w tym podczas spotkania z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. - Zamiast tego zasugerował, że Polska może wystawić europejski nakaz aresztowania Tuska - podał dziennik.

- Absolutnie nie ma takich zamiarów, i jako wiceminister sprawiedliwości, który nadzoruje kwestie europejskich nakazów ścigania uważam, że to jakiś absurd - powiedział Jaki pytany w TVN24 o możliwość wystawienia nakazu aresztowania Donalda Tuska.

d10l5x4

- Skoro pojawia się taki przeciek od różnych urzędników europejskich, gdzie wiadomo że jeden z szefów tych urzędników to Donald Tusk, to czy przypadkiem on sam nie ma interesu, żeby wypuszczać takie plotki i robić z siebie ofiarę - dodał wiceminister.

Wcześniej na temat publikacji dziennika "Financial Times" wypowiadał się wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin, który stwierdził, że choć osobiście nie brał udziału w rozmowie kanclerz Niemiec i prezesa PiS, to "ma zapewnienia jednego z uczestników rozmowy, że żadne tego typu słowa nie padły".

Sam Tusk w czwartek gdy pojawiła się publikacja "FT", umieścił na Twitterze wpis: "I ładnie to tak na Polaka Niemcom donosić?:)"

d10l5x4

Podziel się opinią

Share
d10l5x4
d10l5x4
Więcej tematów